Päivitetty 11.01.09 16:10

baijerinvuoristovihikoira - (1)
Tuomari - Judge: Hannu Talvi Suomi
ROP - BOB

Tinttarallin Lulu (Käsnänen-Koivuporras Paula & Koivuporras Erkki, Laihia )

basset hound -Basset Hound (7)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Hopeless Icecrystal Iris (Viitaniemi Ilona, Lahti )
VSP - BOS
Basstrick's Almost Unreal (Annala Jaana, Ii )
ROP - BOB Juniori - Junior
Good Mind's Embrace (Venäläinen Mari, Nilsiä )

beagle -Beagle (13)
Tuomari - Judge: Hannu Talvi Suomi
ROP - BOB

Cardiem Sweet Finlandia (Laitinen Satu, Kangaslampi )
VSP - BOS
Cardiem Las Americas (Laitinen Satu, Kangaslampi )
ROP - BOB Juniori - Junior
Cardiem Levi Strauss (Huotari Johanna, Kempele )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Cardiem (Laitinen Satu, Kangaslampi )

bretagnenbassetti -Basset Fauve De Bretagne (9)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Cakom Sylvi (Lyytikäinen Jari, Kuopio )
ROP - BOB Juniori - Junior
Akiina's Rytmi-Rauha (Hokkanen Sara, Siilinjärvi )

dalmatiankoira -Dalmatian (23)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Timanka's Playmate (Huttunen Niina & Johansen Rune, Jyväskylä )
VSP - BOS
Little Village's Jolly Joker (Julkunen Marketta & Jaakko, Temmes )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Little Village's Iceman (Julkunen Marketta & Jaakko, Temmes )
ROP - BOB Juniori - Junior
Dicentra Future Treasure (Metsärinta Anu & Kiuru Liisa, Rovaniemi )

dreeveri -Drever (6)
Tuomari - Judge: Hannu Talvi Suomi
ROP - BOB

Köykän Hilla (Lappalainen Raita & Puurunen Lasse, Lapinlahti )
VSP - BOS
Röykän Hasu (Lahtinen Kati, Kilpua )

eestinajokoira -Estonian Hound (1)
Tuomari - Judge: Hannu Talvi Suomi
ROP - BOB

Ruskapolun Nessi (Törrö Markku, Kajaani )

grand basset griffon vendeen -Grand Basset Griffon Vendeen (1)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Mon Dieu Cracheur De Feu (Vuoti-Heikkinen Katja & Heikkinen Mika, Kangasala )

petit basset griffon vendeen -Petit Basset Griffon Vendeen (6)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Juno-Juhekin Dannel Dank (Karhu Niko & Viitasaari-Halonen Katja, Kontiomäki )
VSP - BOS
Prinzlands Tricolourtrophy (Hautajärvi Väinö & Kolvanki Tarja, Kuusamo )
ROP - BOB Juniori - Junior
Juno-Juhekin Dannel Dank (Karhu Niko & Viitasaari-Halonen Katja, Kontiomäki )

rhodesiankoira -Rhodesian Ridgeback (8)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Riziki Azali Welmu (Kurkisuo Lari-Matti, Oulu )
VSP - BOS
Harjaselän Osuuskauppias (Harjuhahto Pia & Pietilä Antti, Oulu )

saukkokoira -Otterhound (2)
Tuomari - Judge: Gunnar Nymann Tanska
ROP - BOB

Beargardsn's Bygone Baroness (Utter Marita & Mikkola Kalevi, Nedervetil )

suomenajokoira -Finnish Hound (29)
Tuomari - Judge: Hannu Talvi Suomi
ROP - BOB

Villipuron Amanda (Schroderus Yrjö, Vuokatti )
VSP - BOS
Räntäaamun Rane (Koivisto Tomi, Kemi )
ROP - BOB Juniori - Junior
Kahvanahon Mehtätähti (Kuivas Mauri & Marja, Oulu )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Saarikon (Koivistoinen Tuula, Keitele )