Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 11.5.2018

Aikataulukirje (pdf)

23.5. VIIMEHETKEN TUOMARINMUUTOS!
Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsista ei valitettavasti pääse saapumaan näyttelyymme. Hänelle merkityt rodut on siirretty arvosteltavaksi muille tuomareillemme alla olevan aikataulun mukaisesti heidän kehiensä viimeisiksi roduiksi.
-englanninbulldogit, rottweilerit ja tanskalaisruotsalaiset pihakoirat arvostelee Teija Salmi-Aalto
-jämtlanninpystykorvat ja basset houndit arvostelee Esko Nummijärvi
-karjalankarhukoirat arvostelee Mari Lackman
-muut siirretyt rodut arvostelee Ilona Onstenk-Schenk

Mikäli haluat peruuttaa koirasi tuomarinmuutoksen vuoksi, lähetä tieto peruutuksesta aikataulukirjeen ohjeiden mukaisesti viimeistään 25.5. postileimatulla kirjeellä.

 

KEHÄ 1
Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsi ( tuomarinmuutos 23.5.)
KEHÄ 2
Ilona Onstenk-Schenk, Alankomaat 83
kääpiösnautseri, musta-hopea 8 10:00
kääpiösnautseri, pippuri & suola 13
kääpiösnautseri, musta 4
snautseri, musta 2
snautseri, pippuri & suola 10
suursnautseri, musta 2
* newfoundlandinkoira 9
* kääpiöpinseri 24
* apinapinseri 1
* pinseri 4
* bernhardinkoira, pitkäkarvainen 4
* pyreneittenkoira 1
* kääpiösnautseri, valkoinen 1
KEHÄ 3
Teija Salmi-Aalto 55
berninpaimenkoira 20 10:00
leonberginkoira 6
landseer 1
bokseri 2
bullmastiffi 2
hovawart 3
cane corso 2
dobermanni 1
isosveitsinpaimenkoira 1
kanariandoggi 1
tanskandoggi, musta ja harlekiini 3
tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 3
* englanninbulldoggi 1
* rottweiler 6
* tanskalais-ruotsalainen pihakoira 3
KEHÄ 4
Esko Nummijärvi 79
* beagle 16 10:00
* suomenajokoira 16
* dreeveri 3
* amerikankettukoira 2
* eestinajokoira 2 12:00
* venäjänajokoira 2
* plottinajokoira 2
* karkeakarvainen istrianajokoira 1
* harmaa norjanhirvikoira 9
* valkoinen ruotsinhirvikoira 2
* jämtlanninpystykorva 22
* basset hound 2
KEHÄ 5
Mari Lackman 90
suomenlapinkoira 26 10:00
lapinporokoira 11 11:30
suomenpystykorva 14
pohjanpystykorva 14
islanninlammaskoira 2
itäsiperianlaika 5
länsigöötanmaanpystykorva 1
* karjalankarhukoira 17

 

Ryhmäkilpailut

FCI 2 Ilona Onstenk-Schenk
FCI 5 Esko Nummijärvi
FCI 6 Esko Nummijärvi

Paras veteraani Esko Nummijärvi
Paras kasvattajaryhmä Mari Lackman

 Best in Show Esko Nummijärvi