Siirry sisältöön

Tulokset

Näyttelyssämme on käytössä online-tulospalvelu.

Siirry tuloksiin.

Muut tulokset

2019 Pukukilpailu voittajat Vauva & äiti & saluki sekä Vampyyri & lepakko & saluki.
2. Dyynimimmi & prinssi Azawakhuna
3. Miska & Päivi & borzoi
4. Afrikantähdet & basenji

BIS-VSP 2019
tuomari: Rudi Brandt
1. italianvinttikoira Moonperl's Baronessa Acquamarina
2. whippet Besties Cookie Dough, Om. Mari Kääriäinen & Heli Poikonen & Taru Jäppinen
3. englanninvinttikoira Jet's the Lion Sleeps Tonight, Om. Seija Heinonen
4. lyhytkarvainen ibizanpodenco, Podelux El Gato De Cheshire, om. Kati Soininen

BIS-KÄY 2019
tuomari: Elisabeth Janzon

1. faaraokoira Bazinga A Song Of Ice And Fire, om. Emilia Kanerva
2. basenji Ajibu Number One, Sanna Kortelainen
3. whippet Besties Upper Class, om. Terhi Paavola, Harri Nurmela
4. unkarinvinttikoira Hajnali Tejszínhabos Kakaó, om. Janica Stöm

Vuoden 2018 näyttelymme tulokset:

2018 näyttelyn tuloksiin

Ryhmäkilpailut 2018

2018 Pukukilpailu voittaja: Tsaari ja Tsaaritar Yegorov

BIS-pentu 2018
tuomari: Vittorio Passerino
1. basenji Hi-Lite Five Stars, om. Korhola Maarit, Vantaa
2. skotlanninhirvikoira Cotherstone Hazelburn, om. Gerkman-Hiltunen Susanna & Kares Juha
3. venäjänvinttikoira Rajalinjan Over The Hill, om. Eriksson Kirsi-Marja & Eriksson Kari, Porvoo

BIS-VSP 2018
tuomari: Vittorio Passerino
1. whippet, Absoliuti Idile Jordon, Om. Minna Kantoniemi Lahti
2. englanninvinttikoira, Estet Classic Delightful, Om. Svetlana Sokolova Saint Petersburg
3. venäjänvinttikoira, Yegorov Morning Haze, Om. Virva Sundberg & Yegorov Sundberg Ilmajoki
4. azawakh, Imidiwan Amajar, Om. Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares

BIS-käyttökoira 2018
tuomari: Elena Agafonova
1. faaraokoira, Bazinga A Song Of Ice And Fire, om. Emilia Kanerva Espoo
2. portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni, Feuer Frei Bang Bang, om. Heidi Kolu
3. basenji, Ajibu Number One, om. Sanna Kortelainen Helsinki
4. venäjänvinttikoira, Riverrun Oxota Royal Blackbird Avalon, om. Minna Saarikko Rajamäki

FCI 5 2018
tuomari: Elena Agafonova

1. faaraokoira Bazinga A Song Of Ice And Fire, om. Kanerva Emilia, Espoo
2. basenji Ajibu Proud Mary, om. Anttila Marjukka, Helsinki
3. portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni Irezumi Nascer Do Sol, om. Fellman-Närhi Mimori, Vesanka
4. etnankoira Iosono Nirvana, om. Luomanmäki Inka, Helsinki


FCI 10 2018
tuomari: Marie-Christine Amand

1. venäjänvinttikoira Yegorov Morning Glory, om. Sundberg Yegorov & Piippo Jari, Kokkola
2. saluki Aziz Palmira, om. Riitinki Mari & Ekblad Sanja, Kauttua
3. whippet Whiptails Daring To Dream, om. Aalto Timo & Aalto Kirsi, Saukkola
4. italianvinttikoira Soltar's M, om. Lillstrang-Vonwendt Jukka, Suinula


Paras veteraani 2018
tuomari: Marie Gadolin
1. englanninvinttikoira Estet Classic Delightful, om. Sokolova Svetlana, Venäjä
2. whippet Fanfare's Too Cool To Care, om. Jyläntö Jaana, Turku
3. saluki Japejukan Niin Nätti Jotta, om. Riitinki Mari, Kauttua
4. basenji Ajibu Foolin' Around, om. Plaami Sanna, Espoo


Paras kasvattajaryhmä 2018
tuomari: Marie Gadolin
1. ibizanpodenco, lyhytkarvainen Cazaion, Partiainen Outi
2. basenji Ajibu, Anttila Marjukka, Helsinki
3. venäjänvinttikoira Yegorov, Piippo Seija & Piippo Jari, Kokkola
4. faaraokoira Red Calluna's, Kanerva Emilia, Espoo


Best in Show 2018
tuomari: Jussi Liimatainen
1. venäjänvinttikoira Yegorov Morning Glory, om. Sundberg Yegorov & Piippo Jari, Kokkola
2. faaraokoira Bazinga A Song Of Ice And Fire, om. Kanerva Emilia, Espoo