Siirry sisältöön

Tulokset

» Siirry näyttelyn tuloksiin

Lisäkilpailut

Paras käyttöluokan koira
Tuomari Erja Nummi

BIS 1 käyttö
italianseisoja
Heinäaron Cin Cin om. Teija Kuusisto
BIS 2 käyttö
bretoni
J De Passemarais om. Päivi Reiman, Sanna Aalto
BIS 3 käyttö
pienimünsterinseisoja
Piänmynsterkoer A Fiikuna om. Johanna Koukkari, Jari Kostiainen
BIS 4 käyttö
weimarinseisoja, pitkäkarvainen
Qasida's Ag Special Gift om. Johanna Fagerström

Rotunsa paras käyttöluokan koira

bretoni J De Passemarais om. Päivi Reiman, Sanna Aalto
italianseisoja Heinäaron Cin Cin om. Teija Kuusisto
karkeakarvainen saksanseisoja Brunontytön Heckler om. Jouko Rantanen
lyhytkarvainen saksanseisoja Kieppisuon La Kaisa om. Päivi Reiman, Sanna Aalto
pienimünsterinseisoja Piänmynsterkoer A Fiikuna om. Johanna Koukkari, Jari Kostiainen
pitkäkarvainen saksanseisoja Ben Vom Angerln om. Arttu Hakanpää
pont-audemerinspanieli Westgrove Tour De France om. Katja Santamäki
weimarinseisoja, lyhytkarvainen Greygem Artemis om. Anne Pekkanen
weimarinseisoja, pitkäkarvainen Qasida's Ag Special Gift om. Johanna Fagerström

Parhaat liikkeet
tuomari Harald Beyer

BIS 1 liikkeet
weimarinseisoja, lyhytkarvainen
Greygem Spica om. Satu Määttänen
BIS 2 liikkeet
karkeakarvainen unkarinvizsla
Zöldmáli Éber om. Liisu Ollikainen
BIS 3 liikkeet
lyhytkarvainen saksanseisoja
Satawarman Sen Edestään Löytää om. Pasi Rusanen
BIS 4 liikkeet
tsekinseisoja
Wanda Rosa Venaticus Major om. Terttu Suhonen & Simo Suhonen


Rotunsa parhaat liikkeet

auvergnenseisoja Wildjane's Clos Del'echo Chinon om. Janette Bergsten
bourbonnaisinseisoja Canine Iehčanas om. Essi Puisto
bretoni J De Passemarais om. Päivi Reiman, Sanna Aalto
burgosinseisoja Heinäaron Mi Amor om. Anri Vartiainen
isomünsterinseisoja Kuurankorven Kikka om. Arto Kankkunen
italianseisoja Olympos Il Mio Regalo Di Natale om. Sini & Tero Lindfors
karkeakarvainen saksanseisoja Brunontytön Heckler om. Rantanen Jouko
karkeakarvainen unkarinvizsla Zöldmáli Éber om. Liisu Ollikainen
korthalsingriffoni Openbays Carmen om. Anu Bask
lyhytkarvainen saksanseisoja Satawarman Sen Edestään Löytää om. Pasi Rusanen
lyhytkarvainen unkarinvizsla Sugár Orgona Of Hungary om. Asta Nummenranta & Ville Vainikka
picardienspanieli Cayenne Vom Helmriegel om. Vivi Airas
pienimünsterinseisoja Pyynikin Hubert om. Pentti Virkkunen
pitkäkarvainen saksanseisoja Dexter Von Der Frankenhöhe om. Pekka Jantunen
pont-audemerinspanieli Westgrove Tour De France om. Katja Santamäki
sininenpicardienspanieli Rosagrus Nivalis om. Nina Virtanen
spinone Leppäkankaan Venla om. Riikka Lipponen & Jouni Sulkamoniemi
stabijhoun Ohped Dal Sähäkkä Suffeli om. Tero Kähärä
tsekinseisoja Wanda Rosa Venaticus Major om. Terttu Suhonen & Simo Suhonen
weimarinseisoja, lyhytkarvainen Greygem Spica om. Satu Määttänen
weimarinseisoja, pitkäkarvainen Brook Crazy Forever om. Sini Vedenoja