Siirry sisältöön

Tuomarit

Lauantaina 18.5. arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 5, 7, 9, 10
Sunnuntaina 19.5. arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 3, 4, 6, 8

Listaa päivitetty 18.2.19, muutokset merkitty punaisella. Tiedot ovat Koiramme-lehdessä oikein.

Lauantai

Ryhmä 2
berninpaimenkoira, englanninbulldoggi, hovawart, landseer, leonberginkoira, rottweiler, tanskandoggit George Schogol, Georgia
appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, bordeauxindoggi, bullmastiffi, cane corso, dogo argentino, estrelanvuoristokoirat, isosveitsinpaimenkoira, kanariandoggi, karstinpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, mallorcandoggi, mastiffi, napolinmastiffi, newfoundlandinkoira, pyreneittenkoira, pyreneittenmastiffi, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tiibetinmastiffi, venäjänmustaterrieri Leni Finne
muut Nina Karlsdotter, Ruotsi

Ryhmä 5
alaskanmalamuutti, amerikanakita, basenji, buhund, chow chow, etnankoira, eurasier, faaraokoira, harmaa norjanhirvikoira, ibizanpodencot, japaninpystykorva, jämtlanninpystykorva, kanarianpodenco, karjalankarhukoira, keeshond, laikat, meksikonkarvatonkoirat, musta norjanhirvikoira, perunkarvatonkoirat, pohjanpystykorva, portugalinpodengot, ruotsinlapinkoira, siperianhusky, suomenpystykorva, valkoinen ruotsinhirvikoira Marit Sunde, Norja
samojedinkoira Kalvo Kriisk, Viro
muut Esko Nummijärvi

Ryhmä 7
kaikki rodut Riitta Lahtovaara

Ryhmä 9
chihuahuat, tiibetinspanieli Jari Partanen, Norja
bichon frisé, havannankoira, kiinanharjakoira, löwchen, prahanrottakoira, venäjänbolonka, venäjäntoyt, Jenna Leino
bostoninterrieri, coton de tuléar, griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, kiinanpalatsikoira,  kromfohrländer, mopsi, petit brabancon, ranskanbulldoggi Jouko Leiviskä
bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, kingcharlesinspanieli, lhasa apso, maltankoira, tiibetinterrieri Kalvo Kriisk, Viro
papillon, phalène, shih tzu, villakoirat Piotr Krol, Puola

Ryhmä 10
afgaaninvinttikoira, venäjänvinttikoira Jenna Leino
englanninvinttikoira, whippet Leni Finne
muut Piotr Krol, Puola

Junior Handler Juulia Salonen

Ryhmäkilpailut

2 Leni Finne
5 Marit Sunde (päivitetty 10.5.2019)
7 Marit Sunde (päivitetty 3.5.2019)
9 Jari Partanen
10 Piotr Krol
Paras veteraani Piotr Krol
Paras kasvattajaryhmä George Schogol

Sunnuntai

Ryhmä 1
australianpaimenkoira, kuvasz, shetlanninlammaskoira, vanhaenglanninlammaskoira Jari Partanen, Norja
bergamasco, ceskoslovensky vlcak, kroatianpaimenkoira, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, picardienpaimenkoira, pieni amerikanpaimenkoira, saarloos wolfhond, schipperke, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira Jouko Leiviskä
ardennienkarjakoira, australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, australiankelpie, saksanpaimenkoirat Leni Finne
bordercollie, bouvier, partacollie, pitkäkarvainen collie, sileäkarvainen collie, valkoinenpaimenkoira Marit Sunde, Norja
muut Nina Karlsdotter, Ruotsi

Ryhmä 3
amerikanstaffordshirenterrieri, bullterrieri, jackrussellinterrieri, kääpiöbullterrieri, parsonrussellinterrieri, staffordshirenbullterrieri George Schogol, Georgia
amerikankarvatonterrieri, ceskyterrieri, silkkiterrieri, yorkshirenterrieri Jouko Leiviskä
bedlingtoninterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, kerrynterrieri, lakelandinterrieri, manchesterinterrieri, vehnäterrieri Kalvo Kriisk, Viro
andalusianrottakoira Leni Finne
cairnterrieri Nina Karlsdotter, Ruotsi
muut Piotr Krol, Puola

Ryhmä 4
kaikki rodut Riitta Lahtovaara

Ryhmä 6
basset hound, beagle, dalmatiankoira, karkeakarvainen bosnianajokoira/ barak, pesukarhukoira, petit basset griffon vendéen, rhodesiankoira, steirische rauhhaarbracke, suomenajokoira Leni Finne
basset artésien normand, bretagnenbassetti, dreeveri, eestinajokoira, istrianajokoirat, italianajokoirat  Piotr Krol, Puola
muut Esko Nummijärvi

Ryhmä 8
kultainennoutaja, labradorinnoutaja, sileäkarvainen noutaja Esko Nummijärvi
englanninspringerspanieli, kooikerhondje, walesinspringerspanieli Jari Partanen, Norja
muut Viveca Lahokoski

Junior Handler Sari Kares

Ryhmäkilpailut

1 Nina Karlsdotter
3 Piotr Krol
4 Leni Finne (päivitetty 3.5.2019)
6 Leni Finne (päivitetty 10.5.2019)
8 Kalvo Kriisk
Paras veteraani Piotr Krol
Paras kasvattajaryhmä George Schogol
Best in Show George Schogol (päivitetty 3.5.2019)