BEST IN Puppy Show 2010

BEST IN - puppy show

Ilmoittautuminen

Ilmoittautumiset 11.10./22.10./27.10.2010 mennessä osoitteella:

Best-In Puppy Show 2010
PL 99
08501 Lohja

Ilmoittautuminen postitse tai internetissä:
11.10.2010 mennessä 30€
12. – 22.10.2010 välisenä aikana35€
Junior Handler10€

Pidennetty ilmoittautuminen vain internetin kautta:
23.10. – 27.10.2010 välisenä aikana 45€

Tilille 133630-228319 / Ulkomuototuomarit ry - käytä viitettä 9991

Netti-ilmoittautuminen osoitteessa www.showlink.fi

HUOM! NOTE! OBS! Netti-ilmoittautuminen maksetaan verkkopankilla tai luottokortilla ilmoittautumisen yhteydessä ohjelman antamien ohjeiden mukaan. ÄLÄ MAKSA MAKSUA ETUKÄTEEN NÄYTTELYN TILILLE. Lue OHJEET ennen kuin ilmoitat, kiitos!

MIKÄLI ET SAA SÄHKÖPOSTIISI VAHVISTUSTA, EI ILMOITTAUTUMINEN OLE KUITTAANTUNUT LOPPUUN ASTI TEHDYKSI. Jos et saanut vahvistusta sähköpostiisi, vaikka tiliä on veloitettu, ei ilmoittautuminen ole kuittaantunut oikein läpi = koira ei ole mukana näyttelyssä TAI olet ilmoittanut väärän sähköpostiosoitteen. OTA YHTEYTTÄ SHOWLINKIIN, ÄLÄ TEE UUTTA ILMOITTAUTUMISTA! Vain annettuun sähköpostiosoitteeseen vahvistusviestin saaneet netti-ilmoittautumiset voidaan hyväksyä näyttelyyn.


Ilmoittautuminen on tehtävä kirjallisesti - pelkkä näyttelymaksun suoritus ei ole ilmoittautuminen!

Rokotusmääräykset Suomen Kennelliitto-Finska Kennelklubben ry:n määräysten mukaan. Huom! 1.1.2001 jälkeen syntyneet typistetyt koirat eivät saa osallistua näyttelyyn. Näyttelyyn osallistuvan koiran tulee olla tunnistusmerkitty.

Antidoping –valvonta
Suomen Kennelliiton valtuuston hyväksymät antidoping –säännöt ovat astuneet voimaan 1.1.2007. Dopingvalvonta koskee kaikkia Suomen Kennelliiton myöntämiä näyttelyitä, kilpailuja ja kokeita. Ajankohtaisinta tietoa osoitteessa KENNELLIITTO / ANTIDOPING

Antidoping
Antidopingregler, godkända av Finska Kennelklubbens fullmäktige (27.11.2005), har trätt i kraft 1.1.2007. Dessa regler gäller alla utställningar, tävlingar och prov godkända av Finska Kennelklubben. Se också www.kennelliitto.fi för aktuell information.

Anti-Doping
The Anti-Doping rules, approved by the Council of the Finnish Kennel Club (27.11.2005) have come into force on 1.1.2007. These rules concern all the shows, trials and tests approved by the Finnish Kennel Club. Visit also www.kennelliitto.fi for current information.

Tunnistusmerkintä
Tunnistusmerkintä on pakollinen Kennelliiton virallisissa näyttelyissä, kokeissa ja kilpailuissa. Tunnistusmerkinnöistä hyväksytään takautuvasti 1.1.2009 alkaen kaikki ISO 11784 standardin mukaiset mikrosirut, joissa ei ole maakoodia käytössä. Sitä ennen rekisteröidyille koirille on hyväksytty ainoastaan Datamars ja Lifechip (ent. Indexel) -merkkiset mikrosirut Suomessa tunnistusmerkityille koirille. 1.1.2010 alkaen rekisteröidyille koirille hyväksytään ainoastaan maakoodittomat tunnistusmerkintämikrosirut (koskee Suomessa tunnistusmerkittyjä koiria).