Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 2.8.2019.
Näyttelyn aikataulukirjeen löydät täältä.

Lauantai:

KEHÄ 1    
Tanya Ahlman-Stockmari 36  
vanhaenglanninlammaskoira 1 11:00
sileäkarvainen collie 16  
pitkäkarvainen collie 19  
Karri Heino 7  
Junior handler   13:30
- nuoremmat 5  
- vanhemmat 2  
     
KEHÄ 2    
Darko Drobnjak, Serbia 40  
bordercollie 16 10:00
pumi 3  
pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 3  
schapendoes 11  
polski owczarek nizinny 1  
serra de airesinpaimenkoira 2  
slovakiancuvac 3  
owczarek podhalanski 1  
     
KEHÄ 3    
Igor Vyguzov, Venäjä 66  
shetlanninlammaskoira 41 10:00
- urokset 11  
- nartut  30  
pieni amerikanpaimenkoira 4 12:15
australianpaimenkoira 21  
     
KEHÄ 4    
Eva Eriksson, Ruotsi 42  
valkoinenpaimenkoira 11 10:00
tsekinpaimenkoira 6  
saksanpaimenkoira 6  
saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 6  
belgianpaimenkoira, groenendael 1  
belgianpaimenkoira, tervueren 2  
belgianpaimenkoira, malinois 4  
belgianpaimenkoira, laekenois 1  
hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen 1  
mudi 4  
     
KEHÄ 5    
Elina Haapaniemi 41  
welsh corgi pembroke 14 10:00
welsh corgi cardigan 6  
lancashirenkarjakoira 4  
schipperke 2  
australiankelpie 3  
australiankarjakoira 5  
brienpaimenkoira / briardi 7  

Sunnuntai:

KEHÄ 1    
Tanya Ahlman-Stockmari 40  
tiibetinmastiffi 5 10:00
pyreneittenmastiffi 1  
leonberginkoira 7  
estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 2  
hovawart 12  
keskiaasiankoira 1  
pyreneittenkoira 1  
tornjak 1  
newfoundlandinkoira 10  
     
KEHÄ 2    
Darko Drobnjak, Serbia 84  
venäjänvinttikoira 12 09:00
afgaaninvinttikoira 10  
broholminkoira 3  
bullmastiffi 12  
mastiffi 1  
bordeauxindoggi 5 11:00
bokseri 6  
rottweiler 18  
kanariandoggi 6  
cane corso 1  
sao miguelinfila 1  
venäjänmustaterrieri 3  
englanninbulldoggi 6  
     
KEHÄ 3    
Igor Vyguzov, Venäjä 56  
tanskandoggi, musta ja harlekiini 16 10:00
tanskandoggi, sininen 4  
tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 6  
dobermanni 9  
pinseri 2 12:00
kääpiöpinseri 18  
shar pei 1  
Carita Natunen 4  
Junior handler   13:30
- nuoremmat 2  
- vanhemmat 2  
     
KEHÄ 4    
Eva Eriksson, Ruotsi
Harjoitusarvostelija Satu Ylä-Mononen snautserit ja kääpiösnautserit
75  
berninpaimenkoira 28 09:00
snautseri, pippuri & suola 14  
kääpiösnautseri, pippuri & suola 5  
kääpiösnautseri, musta-hopea 16 11:45
kääpiösnautseri, musta 10  
kääpiösnautseri, valkoinen 2  
     
KEHÄ 5    
Elina Haapaniemi 70  
irlanninsusikoira 17 09:00
whippet 22  
italianvinttikoira 6  
azawakh 3  
puolanvinttikoira 1  
englanninvinttikoira 1  
saluki 15 12:00
appenzellinpaimenkoira 1  
tanskalais-ruotsalainen pihakoira 4