Siirry sisältöön

Tuomarit

TIEDOTE 7.7.2021
Tuomarilista päivitetty. Muutokset merkitty punaisella.

TIEDOTE 21.6.2021
Näyttelytoimikunta on päättänyt ettei näyttelyssä järjestä ryhmäkilpailuja.

Ryhmä 1
australianpaimenkoira, bordercollie, lancashirenkarjakoira, partacollie, saksanpaimenkoirat, welsh corgit Tanya Ahlman-Stockmari
belgianpaimenkoirat, pitkäkarvainen collie, schapendoes, schipperke, sileäkarvainen collie, vanhaengl.lammaskoira  Saija Juutilainen

muut Pirjo Aaltonen

Ryhmä 2
dobermanni, englanninbulldoggi, kääpiöpinseri, pinseri, rottweiler Paula Rekiranta
tanskandoggit Maarit Hassinen
appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira, espanjanmastiffi, estrelanvuoristokoirat, hovawart, isosveitsinpaimenkoira, landseer, leonberginkoira, mallorcandoggi, mastiffi, napolinmastiffi, newfoundlandinkoira, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Satu Ylä-Mononen
tiibetinmastiffi ja muut Veli-Pekka Kumpumäki

Ryhmä 3
cairnterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, japaninterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kerrynterrieri, parsonrussellinterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, vehnäterrieri Karin Bergbom
australianterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, silkkiterrieri, yorkshirenterrieri Maija Mäkinen
muut Kimmo Mustonen

Ryhmä 4
kaikki rodut Unto Timonen

Ryhmä 5
basenji, etnankoira, faaraokoira, karjalankarhukoira, länsigöötanmaanpystykorva, pohjanpystykorva, portugalinpodengot, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit,  pomeranian, shiba, shikokunkoira, siperianhusky, suomenpystykorva Esa Ruotsalainen
harmaa norjanhirvikoira, jämtlanninpystykorva, suomenlapinkoira Mari Lackman
muut Tapio Kakko

Ryhmä 6
beagle, dreeveri, suomenajokoira Mari Lackman
muut Perttu Ståhlberg

Ryhmä 7
kaikki rodut Perttu Ståhlberg

Ryhmä 8
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, kiharakarvainen noutaja, kultainennoutaja Matti Luoso
espanjanvesikoira, kooikerhondje, lagotto romagnolo, portugalinvesikoira Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
sileäkarvainen noutaja Jussi Liimatainen
muut Matti Tuominen

Ryhmä 9
bichon frisé, chihuahuat, mopsi Jarmo Hilpinen
bostoninterrieri, ranskanbulldoggi Juha Putkonen
cavalier kingcharlesinspanieli, kingcharlesinspanieli, löwchen, maltankoira papillon, phalène Maija Mäkinen
kiinanharjakoira, villakoirat Jussi Liimatainen
bolognese, coton de tuléar, griffon belge, griffon bruxellois, havannankoira, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kromfohrländer, petit brabancon, prahanrottakoira, venäjänbolonka, venäjäntoyt Maarit Hassinen
lhasa apso, markiesje, shih tzu, tiibetinspanieli, tiibetinterrieri Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ryhmä 10
afgaaninvinttikoira, azawakh, englanninvinttikoira, espanjanvinttikoira, irlanninsusikoira, italianvinttikoira, puolanvinttikoira, saluki, skotlanninhirvikoira, sloughi, unkarinvinttikoira, venäjänvinttikoira Juha Putkonen
whippet Unto Timonen

Junior Handler Susanna Häggblom