Siirry sisältöön

Tuomarit

Hyvinkää FCI:n ryhmät 1 & 4/6

Ryhmä 1
Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Maret Kärdi, Estonia
australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, australiankelpie, australianpaimenkoira, belgianpaimenkoirat, hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen, hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen, hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen, partacollie, puli, muut värit, puli, valkoinen, schapendoes Marianne Baden, Denmark
beaucenpaimenkoira / beauceron, bordercollie, brienpaimenkoira / briardi, saksanpaimenkoira, saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen, schipperke, shetlanninlammaskoira, sileäkarvainen collie, vanhaenglanninlammaskoira, welsh corgi cardigan, welsh corgi pembroke Nina Janger
muut Tarja Löfman

Ryhmä 4
Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Zidy Munsterhielm-Ehnberg
kaikki rodut Svein Nordang, Norway

Ryhmä 6
Varalla kaikille ryhmä 6 roduille Marja Talvitie
basset artésien normand, basset hound, beagle, beagle harrier, bretagnenbassetti, briquet griffon vendéen, dalmatiankoira, gascognenbassetti, grand anglo-francais blanc et noir, grand anglo-francais blanc et orange, grand anglo-francais tricolore, grand basset griffon vendéen, grand gascon saintongeois, grand griffon vendéen, griffon bleu de gascogne, griffon fauve de bretagne, griffon nivernais, petit basset griffon vendéen, petit bleu de gascogne, petit gascon saintongeois Eli-Marie Klepp, Norway
muut Esko Nummijärvi

Ryhmäkilpailut

FCI 1 Marianne Baden, Denmark
FCI 4/6 Marja Talvitie
Paras veteraani Maret Kärdi, Estonia
Paras kasvattajaryhmä Helin Tenson
Best in Show Marja Talvitie

 

Hyvinkää RCI:n ryhmät 5/3 & 7/8

Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Maret Kärdi, Estonia
borderterrieri Jan-Erik Ek, Sweden
cairnterrieri, dandiedinmontinterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, sealyhaminterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, skotlanninterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Maret Kärdi, Estonia
muut Marja Talvitie

Ryhmä 5
Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Esko Nummijärvi
shiba, shikokunkoira, siperianhusky, taiwaninkoira, thai ridgeback, thaimaanpystykorva, volpino italiano Eli-Marie Klepp, Norway
lapinporokoira, suomenlapinkoira Esko Nummijärvi
akita, alaskanmalamuutti, amerikanakita, basenji, ibizanpodencot, portugalinpodengot Marianne Baden, Denmark
chow chow, eurasier, faaraokoira, grosspitz, musta ja ruskea, grosspitz, valkoinen,  keeshond,  kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian Zidy Munsterhielm-Ehnberg
muut Maret Kärdi, Estonia

Ryhmä 7
Varalla kaikille ryhmä 7 roduille Maret Kärdi, Estonia
kaikki rodut Dina Korna, Estonia

Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Jan-Erik Ek, Sweden
kultainennoutaja Dina Korna, Estonia
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, labradorinnoutaja Jan-Erik Ek, Sweden
muut Helin Tenson

Ryhmäkilpailut

FCI 5/3 Marja Talvitie
FCI 7/8 Dina Korna, Estonia
Paras veteraani Helin Tenson
Paras kasvattajaryhmä Dina Korna, Estonia
Best in Show Maret Kärdi, Estonia