Siirry sisältöön

Tuomarit

Lauantaina 18.9.2021:

Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Juha Putkonen
bernhardinkoirat, bokseri, pinseri, rottweiler, shar pei, tanskandoggit, tiibetinmastiffi Anneli Pukkila
dobermanni, kääpiösnautserit, newfoundlandinkoira, snautserit, suursnautserit Jens Myrman, Ruotsi
kaukasiankoira, keskiaasiankoira, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Juha Putkonen
apinapinseri, appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira, bordeauxindoggi, bullmastiffi, cane corso, dogo argentino, englanninbulldoggi, estrelanvuoristokoirat, hovawart, isosveitsinpaimenkoira, landseer, leonberginkoira, mastiffi, napolinmastiffi, pyreneittenkoira, pyreneittenmastiffi, sarplaninac, venäjänmustaterrieri László Erdos, Unkari
muut Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Johan Juslin
dandiedinmontinterrieri, sealyhaminterrieri, yorkshirenterrieri Helin Tenson
airedalenterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, australianterrieri, borderterrieri, bullterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, skotlanninterrieri, staffordshirenbullterrieri, walesinterrieri, vehnäterrieri Tarmo Viirtelä
muut Momcilo Milic, Montenegro

Ryhmä 4
Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Maija Mäkinen
kaikki rodut Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Ryhmä 6
Varalla kaikille ryhmä 6 roduille Maija Mäkinen
dalmatiankoira, pieniberninajokoira, pienijuranajokoira, pieniluzerninajokoira, pienischwyzinajokoira, plottinajokoira, porcelaine, rhodesiankoira, vihikoira Aase Jakobsen, Norja
basset hound, bretagnenbassetti, petit basset griffon vendéen Anneli Pukkila
suomenajokoira Johan Juslin
muut Marianne Holm

Ryhmä 9
Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Johan Juslin
cavalier kingcharlesinspanieli, griffon belge, griffon bruxellois, petit brabancon, prahanrottakoira, villakoirat Helin Tenson
bichon frisé, bolognese, coton de tuléar, havannankoira, lhasa apso, maltankoira, tiibetinterrieri Zsolt Biro, Unkari
muut Momcilo Milic, Montenegro

Junior Handler SM osakilpailu Terhi Selkäinaho

Ryhmäkilpailut
2 Juha Putkonen
3 László Erdos
4 Annika Ulltveit-Moe
6 Aase Jakobsen
9 Zsolt Biro
Paras veteraani Momcilo Milic
Paras kasvattajaryhmä Johan Juslin

Sunnuntaina 19.9.2021:

Ryhmä 1
Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Juha Putkonen
belgianpaimenkoirat Jens Myrman, Ruotsi
hollanninpaimenkoirat, partacollie Johan Juslin
schipperke, vanhaenglanninlammaskoira Juha Putkonen
welsh corgit Maija Mäkinen
beaucenpaimenkoira, komondor, kuvasz, mudi, pulit, pumi, saksanpaimenkoirat, valkoinenpaimenkoira Zsolt Biro, Unkari
muut László Erdos, Unkari

Ryhmä 5
Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Maija Mäkinen
akita, alaskanmalamuutti, amerikanakita, itäsiperianlaika, jakutianlaika, lapinporokoira, länsisiperianlaika, ruotsinlapinkoira, suomenlapinkoira, suomenpystykorva Anneli Pukkila
chow chow, portugalinpodengot, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian, shiba Jens Myrman, Ruotsi
karjalankarhukoira Maija Mäkinen
ibizanpodencot, meksikonkarvatonkoirat, perunkarvatonkoirat Marianne Holm
muut Momcilo Milic, Montenegro

Ryhmä 7
Varalla kaikille ryhmä 7 roduille Maija Mäkinen
kaikki rodut Helin Tenson

Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Johan Juslin
amerikanvesispanieli, clumberinspanieli, englanninspringerspanieli, espanjanvesikoira, fieldspanieli, friisinvesikoira, irlanninvesispanieli, portugalinvesikoira, sussexinspanieli, walesinspringerspanieli, venäjänspanieli, viiriäiskoira Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi
novascotiannoutaja, sileäkarvainen noutaja Helin Tenson
muut Aase Jakobsen, Norja

Ryhmä 10
Varalla kaikille ryhmä 10 roduille Johan Juslin
whippet Marianne Holm
muut Tarmo Viirtelä

Ryhmäkilpailut
1 Johan Juslin
5 Anneli Pukkila
7 Helin Tenson
8 Annika Ulltveit-Moe
10 Momcilo Milic
Paras veteraani Helin Tenson
Paras kasvattajaryhmä László Erdos
Best in Show Juha Putkonen