Siirry sisältöön

Tuomarit

Hyvinkää RN FCI 1/7 ja 5/6

Päivitys listaan 8.7.2020
Aase Jakobsen ja Nina Janger eivät valitettavasti pääse arvostelemaan näyttelyihimme. Jakobsenin tilalle tulee Ville Meronen ja Jangerin tilalle Karin Bergbom. Muutokset on merkitty punaisella listaan.

Ryhmä 1
Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Marja Talvitie
australiankelpie, australianpaimenkoira, belgianpaimenkoirat, bordercollie, hollanninpaimenkoirat, polski owczarek nizinny, schapendoes Antti Nieminen
pitkäkarvainen collie Eeva Resko
welsh corgi cardigan Tanya Ahlman-Stockmari
partacollie, shetlanninlammaskoira, sileäkarvainen collie, valkoinenpaimenkoira, vanhaenglanninlammaskoira, welsh corgi pembroke Tuula Savolainen
muut Jurate Butkiene, Liettua

Ryhmä 5
Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Marja Talvitie

basenji, chow chow, samojedinkoira, shiba Jens Myrman, Ruotsi
portugalinpodengot, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian Linda Jürgens, Viro
faaraokoira, grönlanninkoira, harmaa norjanhirvikoira, itäsiperianlaika, karjalankarhukoira, lapinporokoira, musta norjanhirvikoira, pohjanpystykorva, ruotsinlapinkoira, siperianhusky, suomenlapinkoira, suomenpystykorva, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika Maija Mäkinen
muut Maret Kärdi, Viro

Ryhmä 6
Varalla kaikille ryhmä 6 roduille Tuula Savolainen
dalmatiankoira Ville Meronen
basset artésien normand, basset hound, bretagnenbassetti, gascognenbassetti, grand basset griffon vendéen, petit basset griffon vendéen, rhodesiankoira Jens Myrman, Ruotsi
venäjänajokoira Maret Kärdi, Viro
muut Helin Tenson

Ryhmä 7
Varalla kaikille ryhmä 7 roduille Ville Meronen
kaikki rodut Maret Kärdi, Viro.

Ryhmäkilpailut
FCI 1/7 Maret Kärdi
FCI 5/6 Tuula Savolainen
Paras veteraani Helin Tenson
Paras kasvattajaryhmä Jens Myrman
Best in Show Maija Mäkinen


Hyvinkää RN FCI 2/8 ja 3/4

Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Marja Talvitie
apinapinseri, itävallanpinseri, kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, pinseri, snautserit, suursnautserit Ville Meronen
tanskandoggit Eeva Resko, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, bokseri, englanninbulldoggi, isosveitsinpaimenkoira, landseer, leonberginkoira, shar pei, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Goran Gladic
muut Hilkka Salohalla

Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Marja Talvitie
bedlingtoninterrieri, jackrussellinterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, parsonrussellinterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, silkkiterrieri, skyenterrieri, yorkshirenterrieri Kaisa Metteri-Gold
australianterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, cairnterrieri, ceskyterrieri, dandiedinmontinterrieri, englanninkääpiöterrieri, irlanninterrieri, kerrynterrieri, lakelandinterrieri, manchesterinterrieri, saksanmetsästysterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri, vehnäterrieri Karin Bergbom
amerikanstaffordshirenterrieri, kääpiöbullterrieri, sealyhaminterrieri, skotlanninterrieri, staffordshirenbullterrieri Vytautas Baranauskas, Liettua
muut Tanya Ahlman-Stockmari

Ryhmä 4
Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Eeva Resko
pitkä- ja lyhytkarvaiset mäyräkoirat Tanya Ahlman-Stockmari
karkeakarvaiset mäyräkoirat Vytautas Baranauskas, Liettua

Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Jurate Butkiene, Liettua
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, kiharakarvainen noutaja, labradorinnoutaja, lagotto romagnolo Eeva Rautala
muut Jetta Tschokkinen

Ryhmäkilpailut
FCI 2/8 Hilkka Salohalla
FCI 3/4 Jetta Tschokkinen
Paras veteraani Goran Gladic
Paras kasvattajaryhmä Vytautas Baranauskas
Best in Show Jurate Butkiene