Lauantaina 22.4.2023 järjesteään ryhmänäyttely FCI ryhmille 2, 4, 5 & 8.
Sunnuntaina 23.4.2023 järjestetään kaikkien rotujen pentunäyttely.
Ryhmänäyttely - tuomarit
Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Maret Kärdi, Viro
aidi, alentejonkoira, appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira Elina Haapaniemi
bukovinankoira, castro laboreironkoira, continental bulldog, isosveitsinpaimenkoira, itävallanpinseri, leonberginkoira, venäjänmustaterrieri Maret Kärdi, Viro
kääpiöpinseri Massimiliano Mannucci, Italia
apinapinseri, bokseri, hollanninrottakoira, kangalinkoira, karstinpaimenkoira, kääpiösnautseri, musta, kääpiösnautseri, musta-hopea, kääpiösnautseri, pippuri & suola, kääpiösnautseri, valkoinen, shar pei, snautseri, musta, snautseri, pippuri & suola, suursnautseri, musta, suursnautseri, musta-hopea, suursnautseri, pippuri & suola, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Nenad Matejevic, Serbia
muut rodut Harto Stockmari
Ryhmä 4
Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Maret Kärdi, Viro
kaikki rodut Nenad Matejevic, Serbia
Ryhmä 5
Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Mari Lackman
akita, alaskanmalamuutti, amerikanakita, kanarianpodenco, saksanpystykorva, grosspitz (kaikki värit), keeshond, kleinspitz (kaikki värit), mittelspitz (kaikki värit), pomeranian, thai ridgeback Maret Kärdi, Viro
american eskimo dog, buhund, chow chow, eurasier, grönlanninkoira, harmaa norjanhirvikoira, hokkaidonkoira, hälleforsinkoira, islanninlammaskoira, kaanaankoira, kainkoira, kanadaneskimokoira, kintamani-balinkoira, kishunkoira, koreanjindonkoira, lunnikoira, musta norjanhirvikoira, pohjanpystykorva, ruotsinlapinkoira, samojedinkoira, shiba, shikokunkoira, suomenpystykorva, taiwaninkoira, tanskanpystykorva, thaimaanpystykorva, valkoinen ruotsinhirvikoira Mari Lackman
etnankoira, volpino italiano Massimiliano Mannucci, Italia
basenji, faaraokoira, ibizanpodencot, meksikonkarvatonkoira (kaikki koot), perunkarvatonkoira (kaikki koott), portugalinpodengo (kaikki koot/karvanlaadut) Nenad Matejevic, Serbia
muut rodut Reino Korpela
Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Maret Kärdi, Viro
cockerspanieli, labradorinnoutaja, puolanspanieli Harto Stockmari
amerikancockerspanieli, amerikanvesispanieli, espanjanvesikoira, fieldspanieli, kiharakarvainen noutaja, kooikerhondje, novascotiannoutaja, portugalinvesikoira Maret Kärdi, Viro
lagotto romagnolo Massimiliano Mannucci, Italia
muut rodut Elina Haapaniemi
Ryhmäkilpailut
FCI 2 Harto Stockmari
FCI 4 Nenad Matejevic, Serbia
FCI 5 Reino Korpela
FCI 8 Elina Haapaniemi
Paras veteraani Massimiliano Mannucci, Italia
Paras kasvattajaryhmä Elina Haapaniemi
Best in Show Maret Kärdi, Viro
Pentunäyttely - tuomarit
Ryhmä 1
kaikki rodut Maret Kärdi, Viro
Ryhmä 2
kaikki rodut Harto Stockmari,
Ryhmä 3
airedalenterrieri, amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, andalusianrottakoira, australianterrieri, bedlingtoninterrieri, biewerterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, cairnterrieri, dandiedinmontinterrieri, englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, japaninterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kerrynterrieri, kääpiöbullterrieri, norwichinterrieri, parsonrussellinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sealyhaminterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, silkkiterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, staffordshirenbullterrieri, tenterfieldinterrieri, valencian terrier, valkoinen länsiylämaanterrieri, vehnäterrieri, yorkshirenterrieri Elina Haapaniemi
ceskyterrieri, lakelandinterrieri, manchesterinterrieri, norfolkinterrieri, walesinterrieri Massimiliano Mannucci, Italia
Ryhmä 4
kaikki rodut Massimiliano Mannucci, Italia
Ryhmä 5
kaikki rodut Nenad Matejevic, Serbia
Ryhmä 6
kaikki rodut Maret Kärdi, Viro
Ryhmä 7
kaikki rodut Mari Lackman
Ryhmä 8
kaikki rodut Massimiliano Mannucci, Italia
Ryhmä 9
kaikki rodut Harto Stockmari,
Ryhmä 10
afgaaninvinttikoira, azawakh, englanninvinttikoira, espanjanvinttikoira, irlanninsusikoira, italianvinttikoira, puolanvinttikoira, saluki, skotlanninhirvikoira, sloughi, unkarinvinttikoira, whippet Elina Haapaniemi
venäjänvinttikoira Nenad Matejevic, Serbia
Ryhmäkilpailut
1 Maret Kärdi, Viro
2 Harto Stockmari
3 Elina Haapaniemi
4 Massimiliano Mannucci, Italia
5 Nenad Matejevic, Serbia
6 Maret Kärdi, Viro
7 Mari Lackman
8 Massimiliano Mannucci, Italia
9 Harto Stockmari
10 Elina Haapaniemi
Paras kasvattajaryhmä Harto Stockmari
Best in Show Nenad Matejevic, Serbia