Siirry sisältöön

Tuomarit

Koillis-Sawo Show LA 2.7.2022 - RN 1/2 & 5/10

Ryhmä 1
australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, australiankelpie, australianpaimenkoira, brienpaimenkoira, pitkäkarvainen collie, pulit, pumi, saksanpaimenkoirat, schapendoes, schipperke, sileäkarvainen collie George Schogol, Georgia, shetlanninlammaskoira Ligita Zake, Latvia
muut rodut Valentinas Stiklius, Liettua.

Ryhmä 2
apinapinseri, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, cane corso, castro laboreironkoira, dogo argentino, englanninbulldoggi, fila brasileiro, hollanninrottakoira, itävallanpinseri, kangalinkoira, karstinpaimenkoira, kaukasiankoira, keskiaasiankoira, kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, newfoundlandinkoira, pinseri, pyreneittenkoira, sao miguelinfila, sarplaninac, shar pei, snautserit, suursnautserit Ligita Zake, Latvia
bokseri, dobermanni, hovawart, rottweiler Valentinas Stiklius, Liettua
muut rodut Pirjo Aaltonen.

Ryhmä 5
american eskimo dog, dansk spids, jakutianlaika, kanadaneskimokoira, kintamani-balinkoira, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian Annaliisa Heikkinen
itäsiperianlaika, jämtlanninpystykorva, karjalankarhukoira, länsisiperianlaika, pohjanpystykorva, suomenpystykorva, venäläis-eurooppalainen laika Reino Korpela
harmaa norjanhirvikoira, lapinporokoira, musta norjanhirvikoira, ruotsinlapinkoira, suomenlapinkoira, valkoinen ruotsinhirvikoira Sakari Poti
muut rodut Saija Juutilainen

Ryhmä 10
kaikki rodut Paula Rekiranta

Ryhmäkilpailut:
FCI 1/2 George Schogol
FCI 5/10 Paula Rekiranta
paras veteraani Ligita Zake
paras kasvattajaryhmä Valentinas Stiklius
Best in Show Pirjo Aaltonen.


Koillis-Sawo Show SU 3.7.2022 - RN 3/9 & 7/8

Ryhmä 3
amerikanstaffordshirenterrieri, australianterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, kerrynterrieri, kääpiöbullterrieri, lakelandinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sealyhaminterrieri, silkkiterrieri, staffordshirenbullterrieri George Schogol, Georgia, airedalenterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri Paula Rekiranta
muut rodut Pirjo Aaltonen

Ryhmä 7
kaikki rodut Reino Korpela

Ryhmä 8
kiharakarvainen noutaja, kultainennoutaja, labradorinnoutaja, novascotiannoutaja, sileäkarvainen noutaja, walesinspringerspanieli Saija Juutilainen
muut rodut Valentinas Stiklius, Liettua

Ryhmä 9
lhasa apso, löwchen, venäjäntoyt, villakoirat Annaliisa Heikkinen
cavalier kingcharlesinspanieli, chihuahuat, kiinanharjakoira, tiibetinterrieri Maija Lehtonen
bichon frisé, markiesje, prahanrottakoira, ranskanbulldoggi, shih tzu, venäjänbolonka Paula Rekiranta
muut rodut Ligita Zake, Latvia

Ryhmäkilpailut:
FCI 3/9 Ligita Zake
FCI 7/8 Reino Korpela
paras veteraani Saija Juutilainen
paras kasvattajaryhmä George Schogol
Best in Show Valentinas Stiklius.