Siirry sisältöön

Tulokset

Best In Show

BIS 1 venäjänvinttikoira, Rajalinjan One More Story, om. Jyrkinen Simo
BIS 2 mopsi, Ahlehoff's Youngblood, om. Koppinen Ulla
BIS 3 dalmatiankoira, Lil Eagle's Burning Sky Rider, om. Lukjanov Suvi, Ristiharju Katja
BIS 4 kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen, Protaxin Tintarella Di Luna, om. Gagneur Marita

BIS Kasvattajaluokka

BIS-KASV 1  basset hound Tähtiloiston, om. Mäkinen Veera
BIS-KASV 2 welsh corgi pembroke Haywire's om. Ahlbom Else & Iivonen Kirsi-Marja
BIS-KASV 3 venäjänvinttikoira Rajalinjan,  om. Saarinen Paula & Jyrkinen Simo
BIS-KASV 4 ranskanbulldoggi Carte Truffé, om. Ihalainen-Saira Noora & Saira Toni

Parikilpailu

BIS pari 1 Australian paimenkoira Julia Mikkola
BIS pari 2 Tiibetinspanieli Anne Lepola
BIS pari 3 Keeshond Tiia Kumpulainen
BIS pari 4 Basset Hound Veera Mäkinen

Ryhmäkilpailut

FCI 1
RYP 1 schipperke, Mustankippeen Aamutähti om. Partanen Annica
RYP 2 tsekinpaimenkoira, Kisuta Ish Unoravo om. Piispa Tarja
RYP 3 welsh corgi pembroke, Haywire's Yours Faithfully om. Ahlbom Else
RYP 4 valkoinenpaimenkoira, Disadonna Diamond Of Anabar om. Hovi Minna

FCI 2
RYP 1 rottweiler, Katajavuoren Muusa Meripihka om. Kreula Anniina
RYP 2 pyreneittenkoira, Glace Ange Afrodite om. Koskinen Mirva-Riitta
RYP 3 pinseri, Black Kisser's Formidably Fabulous om. Björkqvist Tiina, Björkqvist Sven
RYP 4 kääpiöpinseri, Lovely Bawlers Love In The Air om. Holm Sari, Härkönen Minna

FCI 3
RYP 1 parsonrussellinterrieri, Tammenkolon Unit om. Räty Hanna
RYP 2 cairnterrieri Playlive Ace Frehley, om. Ekberg Tiiamari
RYP 3 dandiedinmontinterrieri Danchester's What If I Am A Star, om. Tuomenoksa Hanne
RYP 4 amerikanstaffordshirenterrieri Masterbolt The Greatest Showman, om. Kontunen Eija

FCI 4
RYP 1 kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen, Protaxin Tintarella Di Luna om. Gagneur Marita
RYP 2 kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen, Aavistuksen American Express om. Ilomäki Maria
RYP 3 kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen, Triumph-Show Margo om. Saarinen Pirjo
RYP 4 mäyräkoira karkeakarvainen, Idesüss Quiche om. Houni Maiju

FCI 5
RYP 1 siperianhusky, Aurinkoniityn Wanda om. Talonpoika Kirsi, Tolkkila Kari
RYP 2 harmaa norjanhirvikoira, Mäentaustan Elmo om. Komppa Heidi, Komppa Jorma
RYP 3 pomeranian, Heidelind's Quampa New Flame om. Pakarinen Tuula
RYP 4 hokkaidonkoira, Oka Hokushuusou om. Hietala Nina Ja Raimo

FCI 6
RYP 1 dalmatiankoira Lil Eagle's Burning Sky Rider, om. Lukjanov Suvi, Ristiharju Katja
RYP 2 basset hound Tähtiloiston Aamuhämärä, om. Mäkinen Veera, Ekmark Tero
RYP 3 grand basset griffon vendéen Minskuhoff's We Are The Champions, om. Aaltovirta Maria
RYP 4 rhodesiankoira Barden Of Pressburgers' Paws, om. Sormunen Päivi, Miettinen Tuoja

FCI 7
RYP 1 lyhytkarvainen saksanseisoja Woody Keiviento om. Thelen Anita
RYP 2 pointteri Weimpoint Cadbury Brownie om. Närhi-Jääskeläinen Tiina, Pilatus Kristina, Jääskeläinen Timo
RYP 3 punavalkoinen irlanninsetteri Terne Des Coris Qaresse om. Ketonen Netta, Kuismin Riitta

FCI 8
RYP 1 englanninspringerspanieli Kahdensiskon Ini Mini Miny Mo, om. Isola Johanna Ja Katariina
RYP 2 kultainennoutaja Sandinah Adorable Annabelle, om. Räväsmäki Pauliina
RYP 3 espanjanvesikoira Aquacrest Flying Finn, om. Kukkohovi Mercedes
RYP 4 portugalinvesikoira Mountainhead's Magnolia By Dorian Gray, om. Hyvärinen Salli

FCI 9
RYP 1 mopsi Ahlehoff's Youngblood om. Koppinen Ulla
RYP 2 chihuahua, lyhytkarvainen Redrowan Lodge The Valiant Guardian Of Galaxy om. Leskinen Sanna, Kaijalainen Hanna
RYP 3 ranskanbulldoggi Carte Truffé Front Page News om. Saira Toni, Ihalainen-Saira Noora
RYP 4 kiinanharjakoira Arte Figure Not A Sinner Nor A Saint om. Vihervuori Mari /Ventla

FCI 10
RYP 1 venäjänvinttikoira Rajalinjan One More Story, om. Jyrkinen Simo
RYP 2 unkarinvinttikoira Illa-Berek Cserje, om. Vaittinen Tiina, Vaittinen Mika
RYP 3 whippet Aaniston Costume Drama, om. Svenn Crista, Forssell Melina
RYP 4 saluki Gharafa Elb Amaranth Jahan, om. Turtia Petri

 

Muut ROP-pennut ryhmästä 1
australianpaimenkoira B' Flaming Ferrera's Rosycheeks om. Grönlund Mona, Heiskanen Timobelgianpaimenkoira, groenendael Donatrix Gemma Gentiane om. Auer Anne
belgianpaimenkoira, tervueren Energetic-Action's Cloudberry om. Klemola Mari
polski owczarek nizinny Dumboss Dumle Dumbo om. Koskinen Vuokko
pumi Napos Gesztenye om. Murtonen Marja
saarloos wolfhond Wolfteam's Grey Called To Silver om. Joutjärvi Kaisa
shetlanninlammaskoira Richmaus Lucky Lady om. Rantalainen Marja
welsh corgi cardigan Astersland Get Me Wings om. Bakir Virve

Muut ROP-pennut ryhmästä 2
bernhardinkoira, lyhytkarvainen Ramsan November Blizzard om. Tapio Maaret
bernhardinkoira, pitkäkarvainen Blancolin Storm Warning om. Kesti Hanna-Kaisa
bordeauxindoggi Grande Bull's Mon Amour om. Katajala Miia, Gardemeister Toni
broholminkoira Leffe om. Harmoinen Pirjo
dobermanni Kriegerhof Sicilia om. Savolainen Leena
keskiaasiankoira Oakbull's Arashi om. Laakkonen Pia
kääpiösnautseri, valkoinen Faustkämpfen Triumph In White om. Askola-Mauno Kikko, Pukkila Sanna
landseer Raigomillin Quunsirppi om. Lehtonen Nina
mastiffi Komandorans Squanto's Ella om. Lappalainen Sari
newfoundlandinkoira Vaskipuron Hugo Hirmuinen om. Storgårds Ann-Helen
suursnautseri, musta Supervisors Tallahassee Lassie om. Pukkila Anna
tiibetinmastiffi Hanumila's Enchanted By The Moon om. Wilen-Veijalainen Linda
venäjänmustaterrieri Druzkaya Koroleva om. Jeskanen Sari

Muut ROP-pennut ryhmästä 3
airedalenterrieri Katherina's Land Xandra om. Hiltunen Paula
borderterrieri Heathberry's Wishful Thinking om. Laru Satu
jackrussellinterrieri Kisentel's Strawberry Jam om. Lyhelä-Mäkinen Sini
staffordshirenbullterrieri Faiter Empire Of Highline om. Pylkkänen Niina
valkoinen länsiylämaanterrieri Donut's Dairy Milk om. Knaapi Liisa
yorkshirenterrieri Jamilany's Quickeyed Quenelle om. Aalto Paula

Muut ROP-pennut ryhmästä 5
akita Minako Iz Yuki Land om. Eisto Leena
amerikanakita Shimmerian Zoom On Me om. Havia Suvi, Vesala Mervi
basenji Angavu Maisha Marjani At Behukai om. Porkka Hanna-Maria, Svanberg Tia
buhund Ratsunummen Gisla-Brynhild om. Konttinen Anne, Pesari-Laine Anne
chow chow Chow-Magic Snow Storm om. Uusikartano Minna, Andersson Jessica
islanninlammaskoira Ranini's Alvari om. Koimäki Tuula
itäsiperianlaika Siltamiehen Murukahvi om. Broman Titi
japaninpystykorva Snowtime's Chie Go om. Virolainen Viivi
kainkoira Blanco Estrella Artemis om. Hyppänen Niina, Kaarlampi Paula, Kaarlampi Kai
karjalankarhukoira Luotisuoran Osuma om. Färlin Saija
länsigöötanmaanpystykorva Wäliharjun Mieletön Melinda om. Enqvist Hanna, Liikonen Kirsi
perunkarvatonkoira, keskikokoinen Mayan Mystica Fiabella's Heavenly Kiss om. Öhman Johanna
keeshond Henniina's Lumi Prinsessa om. Palomäki Pia Ja Jouko
kleinspitz, muut värit Ticapon Made To Shine om. Nenonen Marika
mittelspitz, muut värit Jineritz Fedor om. Perälä Päivi, Perälä Satu, Ahlgren Essi
samojedinkoira Wish Of Love Orleansnow om. Jalkanen Sonja, Korpua Kirsi
shiba Kellyhoff's Shadows Of The Sith om. Lindgren Merete, Törmä Marja
suomenpystykorva Koppelokankaan Tytti om. Vasarinen Elina
volpino italiano Foxyheart Arwen om. Arkko Maija

Muut ROP-pennut ryhmästä 6
beagle Tallpeak Obs om. Stolt Johanna, Stolt Jessica, Ojanperä Risto

Muut ROP-pennut ryhmästä 8
amerikancockerspanieli Jezebel's Captain Kathryn Janeway om. Markkanen Anne
chesapeakelahdennoutaja Holckenhus Let Me Try! om. Kesänen Ismo
cockerspanieli Della Fiumana City Sliker om. Koivunen Soile, Leikola-Walden Reia
kiharakarvainen noutaja Juhellus Xo Rey om. Pesonen Hertta, Pesonen Tenho
labradorinnoutaja Wennalin Enya om. Puoli-Honka Anne
novascotiannoutaja Savotuulen Sotamies Susi om. Korte Mari
sileäkarvainen noutaja Toffedreams Champagne Shower om. Kivijärvi Kukka-Maaria & Jukka
walesinspringerspanieli Rocbee Jayden om. Mieskolainen Sari

Muut ROP-pennut ryhmästä 9
bichon frisé Copplecos Pay For Royal Treatment om. Lepistö Saija
bostoninterrieri Arminhazi Uganda om. Leino Saija
cavalier kingcharlesinspanieli Breeze Hortensia om. Lehtonen Pirjo Ja Kirsi
chihuahua, pitkäkarvainen Freyjan A Piece Of My Soul om. Jokela Riitta
griffon bruxellois Klimmer's Edna Mode om. Palttala Suvi
havannankoira Mäntyhavun Caius om. Heinonen Lotta, Heinonen Pia, Heinonen Mika
japanese chin Beoline Purinsesu om. Savolainen Leena
löwchen Chic Choix Yvonne Lifar om. Adler Sanna, Lindroos Outi
petit brabancon Akhtamar Do You Love Me om. Airaksinen Sari
tiibetinspanieli Olazza Miss Monroe om. Perttola Maija
tiibetinterrieri Falamandus Uups Made Another Touchdown om. Ikävalko Viivi
venäjänbolonka Grafinya Vishenka om. Ristkari Venla
venäjäntoy, pitkäkarvainen Echo Rt Poetry In Motion om. Vittaniemi Tiina
villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen Pirouette Cassiopeia om. Lindgren Julia
villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen Sawnpool's Iolina om. Ingi Riika, Immonen Arja
villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen Elpianko's Day I Fall In Love om. Käki Pia, Karvonen Minna
villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen Mermix Bozhena om. Oinonen Katja

Muut ROP-pennut ryhmästä 10
italianvinttikoira Eledi Grace Un Diamante Grezzo om. Mäntysaari Miia-Maria
skotlanninhirvikoira Chic Choix Dhulert Eastbourne om. Ranta Hanna

Muut rotunsa parhaat kasvattajat
australianpaimenkoira    Julsamorous    om.  Mikkola Satu & Mikkola Julia
itäsiperianlaika    Siltamiehen    om.  Broman Titi
kääpiösnautseri, valkoinen    Darya's    om.  Ivakko Tarja
buhund    Ratsunummen    om.   Pesari-Laine Anne & Konttinen Anne
parsonrussellinterrieri    Tammenkolon    om.   Räty Hanna