Siirry sisältöön

Aikataulut

HUOM!
Tutustu Miljoona Koira 2021 näyttelyn turvallisuusohjeisiin (sis. myös aluekartan).

Aikataulukirje (pdf)

Aikataulut julkaistu 2.6.2021. Korjattu la kehä 7.
Päivitetty 11.6.2021 - harjoitusarvostelijat

LAUANTAI

KEHÄ 1    
Juha Putkonen 98  
* dobermanni 20 08.00
* bokseri 14 09.00
* bordeauxindoggi 5  
* dogo argentino 1  
* kaukasiankoira 1 10:30
* leonberginkoira 16  
* estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 3  
* pyreneittenkoira 17 12.00
* pyreneittenmastiffi 5 13.00
* espanjanmastiffi 1  
* tiibetinmastiffi 3  
* mastiffi 1  
* sarplaninac 1  
* alentejonkoira 1  
* venäjänmustaterrieri 2  
* appenzellinpaimenkoira 2  
* shar pei 5  
     
KEHÄ 2    
Päivi Takkinen 55  
apinapinseri 5 12.00
broholminkoira 5  
cane corso 6  
entlebuchinpaimenkoira 1  
isosveitsinpaimenkoira 4  
kanariandoggi 3 13.30
newfoundlandinkoira 17  
rottweiler 6 14.00
sao miguelinfila 2  
suursnautseri, musta 3  
tornjak 2  
uruguayncimarron 1  
     
KEHÄ 3    
Janette Fröberg 96  
chihuahua, pitkäkarvainen (ei pennut) 56 12.00
- urokset 20  
- nartut  36 13.30
chihuahua, lyhytkarvainen (ei pennut) 40 15.30
- urokset 21  
- nartut  19 17.00
     
KEHÄ 4    
Markku Kipinä 93  
havannankoira 56 08.00
- pennut 3  
- urokset 23  
- nartut  30 09.00
tiibetinterrieri 27 11.00
maltankoira 10 13.00
     
KEHÄ 5    
Tapani Pukkila 95  
mäyräkoirien mittaus   8:45
mäyräkoira, lyhytkarvainen (ei pennut) 17 09.00
kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen (ei pennut) 8 10.15
mäyräkoira, pitkäkarvainen 9  
kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen (ei pennut) 16 11.30
kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen 10 12.30
mäyräkoira, karkeakarvainen 24 13.15
kaniinimäyräkoira karkeakarvainen (ei pennut) 7 14.30
kääpiömäyräkoira karkeakarvainen (ei pennut) 4  
     
KEHÄ 6    
Maija Mäkinen 95  
* afgaaninvinttikoira 12 12.00
* bernhardinkoira, lyhytkarvainen 5  
* bernhardinkoira, pitkäkarvainen 10 13.15
* englanninbulldoggi 7  
* ranskanbulldoggi 38 14.30
- urokset 15  
- nartut  23 15.30
* griffon belge 4 17.00
* griffon bruxellois 3  
* petit brabancon 12  
* kiinanpalatsikoira, pekingeesi 4  
     
KEHÄ 7    
Leni Finne 100  
Harjoitusarvostelija Tarja Kallio; eestinajokoira, rhodesiankoira, bretagnenbassetti, grand basset griffon vendéen, petit basset griffon vendéen
* italianvinttikoira (pennut) 3 12.00
* mäyräkoira, lyhytkarvainen (pennut) 1  
* kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen (pennut) 1  
* kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen (pennut) 2  
* kääpiömäyräkoira karkeakarvainen (pennut) 1  
* kaniinimäyräkoira karkeakarvainen (pennut) 1  
* kiinanharjakoira (pennut) 2  
* tiibetinspanieli (pennut) 8  
* chihuahua, lyhytkarvainen (pennut) 1 13.15
* chihuahua, pitkäkarvainen (pennut) 3  
* coton de tuléar (pennut) 6  
* irlanninsusikoira (pennut) 2  
* eestinajokoira 1  
* rhodesiankoira 11 14.30
* bretagnenbassetti 3  
* grand basset griffon vendéen 8 15.30
* petit basset griffon vendéen 1  
* kingcharlesinspanieli 1  
* tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 15 16.30
* tanskandoggi, musta ja harlekiini 12  
* tanskandoggi, sininen 5 18.00
* hovawart 12  
     
KEHÄ 8    
Tarja Löfman 97  
cavalier kingcharlesinspanieli 47 08.00
- pennut 2  
- urokset 20  
- nartut  25 09.00
shih tzu 21 10:30
coton de tuléar (ei pennut) 29 12.00
     
KEHÄ 9    
Ville Meronen 85  
kääpiösnautseri, musta 8 08.00
kääpiösnautseri, musta-hopea 13  
kääpiösnautseri, pippuri & suola 13 09.00
kääpiösnautseri, valkoinen 4  
snautseri, musta 1  
snautseri, pippuri & suola 1  
dalmatiankoira 38 10:30
- urokset 15  
- nartut  23  
baijerinvuoristovihikoira 2 13.00
basset artésien normand 4  
walkerinpesukarhukoira 1  
     
KEHÄ 10    
Jukka Lillstrang Von Wendt 92  
villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen 2 10.00
villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen 9  
villakoirien mittaus   11:00
villakoira, keskikok., harmaa, aprikoosi ja punainen 7 11.15
villakoira, keskikok., musta, ruskea ja valkoinen 18 11.45
villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen 22 13.15
villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen 21 14.30
villakoira, toy 13 16.00
     
KEHÄ 11    
Jouko Leiviskä 99  
Harjoitusarvostelija: Jarmo Hilpinen; irlanninsusikoira 
mopsi 11 12.00
italianvinttikoira (ei pennut) 19 12.45
skotlanninhirvikoira 4 14.00
englanninvinttikoira 1  
espanjanvinttikoira 5  
sloughi 4  
unkarinvinttikoira 3  
saluki 22 14.45
irlanninsusikoira (ei pennut) 30 16.00
- urokset 15  
- nartut  15  
     
KEHÄ 12    
Kati Taipale 34  
Junior handler   12.00
- nuoremmat 14  
- vanhemmat 20  
Esa Ruotsalainen 40  
* beagle 14 15.00
* basset hound 9  
* dreeveri 12 16.30
* suomenajokoira 5  
     
KEHÄ 13    
Elina Haapaniemi 89  
Harjoitusarvostelija Jarmo Hilpinen; berninpaimenkoira, landseer
* berninpaimenkoira 38 12.00
- urokset 17  
- nartut  21 13.00
* landseer 12 14.30
* azawakh 11  
* puolanvinttikoira 2  
* venäjänvinttikoira 26 16.00
     
KEHÄ 14    
Paavo Mattila 99  
Harjoitusarvostelija Elina Haapaniemi; bichon frisé, bolognese
* papillon 7 08.00
* phalène 5  
* venäjäntoy, lyhytkarvainen 1  
* prahanrottakoira 7  
* bichon frisé 17 09.00
* bolognese 11 10.00
* venäjänbolonka 7  
* tanskalais-ruotsalainen pihakoira 7 11.00
* kromfohrländer 2  
* lhasa apso 14 11:45
* löwchen 12 12:45
* bostoninterrieri 9  
     
KEHÄ 15    
Katriina Huhtinen 91  
kiinanharjakoira (ei pennut) 34 12.00
- urokset 17  
- nartut  17 13.00
japanese chin 20 14.00
tiibetinspanieli (ei pennut) 37 15.30
- urokset 17  
- nartut  20 16.30
     
KEHÄ 16    
Anneli Pukkila 84  
kääpiöpinseri 70 09.00
- pennut 3  
- urokset 31  
- nartut  36 11.00
bullmastiffi 14 13.30
     
KEHÄ 17    
Pekka Teini 93  
whippet 93 08.00
- pennut 11  
- urokset 37 8:30
- nartut  45 10:30

SUNNUNTAI

KEHÄ 1    
Markku Kipinä 88  
sileäkarvainen kettuterrieri 12 08.00
parsonrussellinterrieri 21 8:30
staffordshirenbullterrieri 33 10.00
- urokset 15  
- nartut  18  
silkkiterrieri 22 12.00
     
KEHÄ 2    
Juha Putkonen 96  
spitzien mittaus   9:45
* saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 13 10.00
* saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 21 11.00
* saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen 7 12.30
* saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea 16  
* saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 31 14.00
- pennut 2  
- urokset 12  
- nartut  17 15.00
* saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 6 16.00
* saksanpystykorva, grosspitz, valkoinen 2  
     
KEHÄ 3    
Pekka Teini 98  
amerikanstaffordshirenterrieri 16 12.00
australianterrieri 20 13.00
norfolkinterrieri 7 14.00
borderterrieri 22  
cairnterrieri 18 16.00
dandiedinmontinterrieri 6 17.00
karkeakarvainen kettuterrieri 9  
     
KEHÄ 4    
Paavo Mattila 96  
Harjoitusarvostelija Elina Haapaniemi; glen of imaalinterrieri
* vehnäterrieri 12 08.00
* kerrynterrieri 3  
* airedalenterrieri 1  
* irlanninterrieri 2  
* glen of imaalinterrieri 16 8:30
* bedlingtoninterrieri 7  
* jackrussellinterrieri 25 10.00
* kääpiöbullterrieri 5 11:30
* manchesterinterrieri 8  
* saksanmetsästysterrieri 2  
* amerikankarvatonterrieri 5 12:30
* amerikankääpiökettuterrieri 1  
* norwichinterrieri 3  
* yorkshirenterrieri 6  
     
KEHÄ 5    
Tarja Löfman 99  
Harjoitusarvostelija Tarja Kallio; kooikerhondje
kultainennoutaja (ei pennut) 40 08.00
- urokset 21  
- nartut  19 09.00
sileäkarvainen noutaja 21 10:30
barbet 2 12.00
espanjanvesikoira 19  
fieldspanieli 6 13:30
kooikerhondje 11  
     
KEHÄ 6    
Anneli Pukkila 85  
etnankoira 11 10.00
portugalinpodengo, karkeakarvainen, keskikokoinen 1  
portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni 4  
alaskanmalamuutti 5 11.00
chow chow 4  
eurasier 4  
shiba 5  
islanninlammaskoira 7 12.00
amerikanvesispanieli 1  
clumberinspanieli 2  
irlanninvesispanieli 3  
sussexinspanieli 2  
viiriäiskoira 1  
labradorinnoutaja 35 13.30
- pennut 1  
- urokset 13  
- nartut  21  
     
KEHÄ 7    
Leni Finne 80  
Harjoitusarvostelijat Maarit Hassinen, Janette Fröberg; kaikki rodut
* belgianpaimenkoira, groenendael 15 10.00
* belgianpaimenkoira, malinois 14 11.00
* belgianpaimenkoira, tervueren 13 12.00
* bouvier 1  
* pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 1  
* itäeuroopanpaimenkoira 3  
* australiankarjakoira 5  
* australianpaimenkoira 28 13.30
     
KEHÄ 8    
Maija Mäkinen 83  
Harjoitusarvostelija Janette Fröberg; beauceron, briardi, polski owczarek nizinny
* vanhaenglanninlammaskoira 5 12.00
* saksanpaimenkoira 9  
* saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 7  
* beaucenpaimenkoira / beauceron 8 13.30
* brienpaimenkoira / briardi 4  
* ceskoslovensky vlcak 4  
* maremmano-abruzzese 5  
* owczarek podhalanski 6 15.00
* polski owczarek nizinny 1  
* bullterrieri 1  
* sealyhaminterrieri 1  
* skyenterrieri 4  
* biewerterrieri 1  
* englanninkääpiöterrieri 1  
* saksanpystykorva, pomeranian 15 16.00
* amerikancockerspanieli 11 17.00
     
KEHÄ 9    
Jouko Leiviskä 90  
Harjoitusarvostelija Tarja Kallio; cockerspanieli, englanninspringerspanieli, walesinspringerspanieli, portugalinvesikoira
samojedinkoira 21 12.00
volpino italiano 5 13.30
skotlanninterrieri 8  
valkoinen länsiylämaanterrieri 8  
* cockerspanieli 12 15.00
* englanninspringerspanieli 14 16.00
* walesinspringerspanieli 10 17.00
* portugalinvesikoira 12  
     
KEHÄ 10    
Susanna Uusitupa-Kärppä 83  
schipperke 11 09.00
pieniamerikanpaimenkoira 5  
valkoinenpaimenkoira 25 10.00
australiankelpie 7 11.30
bordercollie 26 12.00
picardienpaimenkoira 1 13.30
schapendoes 8  
     
KEHÄ 11    
Tapani Pukkila 93  
siperianhusky 26 10.00
itäsiperianlaika 1 11.30
venäläis-eurooppalainen laika 1  
pohjanpystykorva 4  
suomenpystykorva 11  
* suomenlapinkoira 50 12.30
- pennut 4  
- urokset 17  
- nartut  29 13.30
     
KEHÄ 12    
Tarja Kallio 86  
jämtlanninpystykorva 23 08.00
harmaa norjanhirvikoira 5 09.00
karjalankarhukoira 11  
thai ridgeback 1  
* länsigöötanmaanpystykorva 13 10.00
* perunkarvatonkoira, iso 2  
* perunkarvatonkoira, keskikokoinen 1  
* perunkarvatonkoira, pieni 1  
* ruotsinlapinkoira 2  
* novascotiannoutaja 27 11.00
     
KEHÄ 13    
Esa Ruotsalainen 95  
pitkäkarvainen collie 59 12.00
- pennut 6  
- urokset 29  
- nartut  24 14.00
sileäkarvainen collie 19 15.30
saksanpystykorva, keeshond 17 17.00
     
KEHÄ 14    
Kati Taipale 93  
welsh corgi pembroke 28 08.00
welsh corgi cardigan 27 9:30
lancashirenkarjakoira 4 11:30
hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen 2  
pumi 7  
saarloos wolfhond 2  
* tsekinpaimenkoira 12 12:30
* partacollie 7  
* mudi 4  
     
KEHÄ 15    
Elina Haapaniemi 59  
* kultainennoutaja (pennut) 5 10.00
* lagotto romagnolo 29 10.30
* basenji 9 12.00
* faaraokoira 5  
* lapinporokoira 11 13.00
     
KEHÄ 16    
Ville Meronen 56  
akita 24 08.00
amerikanakita 9 09.00
jakutianlaika 3  
japaninpystykorva 14 10.00
* hokkaidonkoira 2  
* kainkoira 4  
Virpi Sarparanta 44  
punainen irlanninsetteri 2 11:30
punavalkoinen irlanninsetteri 1  
englanninsetteri 3  
gordoninsetteri 1  
bretoni 6  
bourbonnaisinseisoja 1  
italianseisoja 2  
pienimünsterinseisoja 3  
stabijhoun 2 13.00
karkeakarvainen unkarinvizsla 1  
lyhytkarvainen unkarinvizsla 1  
weimarinseisoja, lyhytkarvainen 2  
karkeakarvainen saksanseisoja 4  
lyhytkarvainen saksanseisoja 15  
     
KEHÄ 17    
Ege Maas 78  
shetlanninlammaskoira 78 11.00
- pennut 7  
- urokset 20 11.30
- nartut  51 13.00

Näyttelyssä ei järjestetä ryhmäkilpailuja.