Siirry sisältöön

Tuomarit

8.8.2019 Tuomarinmuutos
Goran Gladic on estynyt arvostelemasta näyttelyssämme. Hänen rotunsa arvostelee Katalin Radvánszky, Unkarista. Tuomarilista päivitetty.

Päivitys 1.7.2019
Sivuilla olleessa tuomarilistassa on ollut virheitä.
Koskee rotuja kaukasiankoira, bostoninterrieri, japanese chin, kiinanpalatsikoira/pekingeesi, kingcharlesinspanieli, lhasa apso, ranskanbulldoggi, shih tzu.

Ryhmä 2

kaukasiankoira, keskiaasiankoira, pyreneittenkoira, tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen, tanskandoggi, musta ja harlekiini, tanskandoggi, sininen, tiibetinmastiffi Iris Urschitz, Itävalta

appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, dogo argentino, englanninbulldoggi, entlebuchinpaimenkoira, estrelanvuoristokoirat, isosveitsinpaimenkoira, landseer, leonberginkoira, pyreneittenmastiffi, shar pei, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, venäjänmustaterrieri Paavo Mattila

kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, kaikki värit, pinseri, snautserit, suursnautserit Pirjo Aaltonen

muut rodut ryhmästä 2 Janelle Robbins, Australia

Ryhmä 3

amerikanstaffordshirenterrieri, bullterrieri, kääpiöbullterrieri, staffordshirenbullterrieri Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina

airedalenterrieri, amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, andalusianrottakoira, bedlingtoninterrieri, biewerterrieri, englanninkääpiöterrieri, japaninterrieri, manchesterinterrieri, silkkiterrieri, tenterfieldinterrieri, venhäterrieri, yorkshirenterrieri Pirjo Aaltonen

muut rodut ryhmästä 3 Katalin Radvánszky, Unkari (päivitetty 8.8.2019)

Ryhmä 9

bostoninterrieri, japanese chin, kiinanpalatsikoira/pekingeesi, kingcharlesinspanieli, lhasa apso, ranskanbulldoggi, shih tzu Iris Urschitz,

cavalier kingcharlesinspanieli, griffon belge, griffon bruxellois, petit brabancon, kiinanharjakoira, mopsi Jarmo Hilpinen

bichon frise, bolognese, chihuahuat, coton de tulear, havannankoira, kromfohrländer, prahanrottakoira, tiibetinspanieli, venäjänbolonka, venäjäntoyt Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina

muut rodut ryhmästä 9 Mikael Nilsson, Ruotsi

Ryhmä 10

afgaaninvinttikoira, azawakh, irlanninsusikoira, saluki, skotlanninhirvikoira, sloughi, venäjänvinttikoira George Kostopoulos, Kreikka

muut rodut ryhmästä 10 Iris Urschitz, Itävalta

Ryhmäkilpailut

FCI 2/10 Janelle Robbins, Australia
FCI 3/9 Katalin Radvánszky, Unkari (päivitetty 8.8.2019)
Paras veteraani Iris Urschitz, Itävalta
Paras kasvattajaryhmä George Kostopoulos, Kreikka
Best In Show Paavo Mattila