Siirry sisältöön

Tuomarit

Lauantai 13.6. arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 3, 5, 6, 7.
Sunnuntai 14.6. arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 4, 8, 9, 10.

Lauantai

Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Paavo Mattila
kääpiösnautserit, snautserit, suursnautserit Paavo Mattila
bullmastiffi, dobermanni, dogo argentino, hollanninrottakoira, isosveitsinpaimenkoira, kangalinkoira, mastiffi, napolinmastiffi, tanskandoggit Paula Rekiranta
apinapinseri, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, bordeauxindoggi, hovawart, itävallanpinseri, kääpiöpinseri, landseer, leonberginkoira, pinseri, pyreneittenkoira, pyreneittenmastiffi, rottweiler, sao miguelinfila, shar pei, venäjänmustaterrieri Tuire Okkola
muut rodut Marjo Nygård

Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Paavo Mattila
airedalenterrieri, bedlingtoninterrieri, brasilianterrieri, bullterrieri, englanninkääpiöterrieri, jackrussellinterrieri, kääpiöbullterrieri, manchesterinterrieri, parsonrussellinterrieri, silkkiterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Jetta Tschokkinen
muut rodut Pekka Teini

Ryhmä 5
Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Markku Kipinä
etnankoira, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian, portugalinpodengot Hannele Jokisilta
basenji Pekka Teini
muut rodut Mari Lackman

Ryhmä 6
kaikki rodut Markku Kipinä

Ryhmä 7
kaikki rodut Jetta Tschokkinen

Junior Handler Aliisa Haapanen

Ryhmäkilpailut
2 Tuire Okkola
3 Pekka Teini
5 Mari Lackman
6 Markku Kipinä
7 Jetta Tschokkinen
Paras veteraani Paavo Mattila
Paras kasvattajaryhmä Paula Rekiranta

Sunnuntai

Ryhmä 1
Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Markku Kipinä
australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, bergamasco, bouvier, katalonianpaimenkoira, komondor, kuvasz, lancashirenkarjakoira, tsekinpaimenkoira Hannele Jokisilta
schipperke, valkoinenpaimenkoira, welsh corgit Jetta Tschokkinen
ardennienkarjakoira, australiankelpie, bordercollie, karpaattienkoira, partacollie, pitkäkarvainen collie, shetlanninlammaskoira, sileäkarvainen collie Tarja Löfman
muut rodut Paavo Mattila

Ryhmä 4
Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Pekka Teini
kaikki rodut Paula Rekiranta

Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Tuire Okkola
amerikancockerspanieli, amerikanvesispanieli, barbet, chesapeakelahdennoutaja, clumberinspanieli, cockerspanieli, fieldspanieli, friisinvesikoira, kiharakarvainen noutaja, kooikerhondje Hannele Jokisilta
englanninspringerspanieli, kultainennoutaja, novascotiannoutaja, sileäkarvainen noutaja, sussexinspanieli, walesinspringerspanieli, venäjänspanieli Paavo Mattila
espanjanvesikoira, irlanninvesispanieli, labradorinnoutaja, lagotto romagnolo, portugalinvesikoira, viiriäiskoira Pekka Teini

Ryhmä 9
Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Markku Kipinä
cavalier kingcharlesinspanieli, chihuahuat, prahanrottakoira, tiibetinterrieri, venäjänbolonka Hannele Jokisilta
markiesje, petit brabancon, villakoirat Jetta Tschokkinen
lhasa apso, mopsi, papillon, phalène, ranskanbulldoggi, tiibetinspanieli, venäjäntoyt Paavo Mattila
bichon frisé, bolognese, bostoninterrieri, coton de tuléar, griffon belge, griffon bruxellois, havannankoira, japanese chin, kiinanharjakoira, kiinanpalatsikoira, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer, löwchen, maltankoira, shih tzu Tuire Okkola

Ryhmä 10
kaikki rodut Markku Kipinä

Junior Handler Aliisa Haapanen

Ryhmäkilpailut
1 Tarja Löfman
4 Paula Rekiranta
8 Hannele Jokisilta
9 Tuire Okkola
10 Markku Kipinä
Paras veteraani Paavo Mattila
Paras kasvattajaryhmä Paula Rekiranta
Best in Show Paavo Mattila