Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 19.8.2020.
Aikataulukirje (pdf)

Kehäkartta

Yhteystietolomake (pdf)

Arvostelu kehissä alkaa porrastetusi klo 9:00 tai myöhemmin. Arvostelua EI aloiteta ennen aikatauluun merkittyä alkamisaikaa.
Näyttelypaikalle saa tulla noin tuntia ennen rodun arvostelua ja paikalta tulee poistua, kun koira on arvosteltu. Näyttelyssä ei järjestetä ryhmäkilpailuja.
Alueella noudatetaan AVI:n, THL:n, OKM:n ja SKL:n ohjeita yleisötapahtumien ja koiranäyttelyiden järjestämisten osalta. Jokainen osallistuu tapahtumaan omalla vastuullaan.

LAUANTAI

   
     
KEHÄ 1    
Kaisa Metteri-Gold 91  
cavalier kingcharlesinspanieli 26 09.00
kiinanharjakoira 31 10.40
- pennut 2  
- urokset 12  
- nartut  17 11.40
TAUKO    
bichon frisé 15 13.15
bostoninterrieri 6 14.15
venäjäntoy, lyhytkarvainen 4 14.40
venäjäntoy, pitkäkarvainen 5  
venäjänbolonka 4  
     
KEHÄ 2    
Tuire Okkola 71  
japanese chin 7 10.00
* chihuahua, pitkäkarvainen (pennut) 5 10.30
havannankoira 11 11.00
bouvier 2 11.40
brienpaimenkoira / briardi 2  
pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 2  
schapendoes 4  
TAUKO    
bordercollie 27 12.45
partacollie 11 14.30
     
KEHÄ 3    
Leni Finne 80  
Harjoitusarvostelija: Finnig Anett, lancashirenkarjakoira;
Lillstrang Von Wendt Jukka, papillon, phalène; Antti Nieminen, pumi
   
belgianpaimenkoira, groenendael 8 09.00
belgianpaimenkoira, tervueren 3  
belgianpaimenkoira, laekenois 1  
belgianpaimenkoira, malinois 5  
serra de airesinpaimenkoira 1 10.00
pumi 7  
lancashirenkarjakoira 8  
#papillon 13 11.00
#phalène 6 11.50
TAUKO    
welsh corgi cardigan 12 12.45
welsh corgi pembroke 16 13.30
     
KEHÄ 4    
Maija Mäkinen 78  
Harjoitusarvostelija: Lillstrang Von Wendt Jukka, ranskanbulldoggi, kiinanpalatsikoira
   
etelävenäjänkoira 3 09.00
slovakiancuvac 1  
maremmano-abruzzese 2  
owczarek podhalanski 6  
bergamasco 1  
polski owczarek nizinny 3 10.00
itäeuroopanpaimenkoira 2  
tsekinpaimenkoira 4  
hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen 2  
hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen 3  
markiesje 1 11.00
maltankoira 4  
TAUKO    
lhasa apso 6 12.00
shih tzu 12 12.30
ranskanbulldoggi 15 13.30
kiinanpalatsikoira, pekingeesi 13 14.30
     
KEHÄ 5    
Matti Luoso 52  
irlanninsusikoira 21 10.30
saluki 15 12.00
#puolanvinttikoira 4 13.00
#italianvinttikoira 3  
#sloughi 1  
venäjänvinttikoira 8  
     
KEHÄ 6    
Elina Haapaniemi 68  
tiibetinterrieri 21 10.30
valkoinenpaimenkoira 22 11.45
australianpaimenkoira 7 13.15
beaucenpaimenkoira / beauceron 7  
australiankarjakoira 4 14.00
australiankelpie 1  
englanninvinttikoira 6  
     
KEHÄ 7    
Markku Kipinä 87  
kuvasz 1 09.00
ceskoslovensky vlcak 1  
saksanpaimenkoira 7  
saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 8  
pitkäkarvainen collie 38 10.15
- pennut 2  
- urokset 16  
- nartut  20 11.30
TAUKO    
whippet 32 13.15
- urokset 12  
- nartut  20  
     
KEHÄ 8    
Tuula Savolainen 82  
shetlanninlammaskoira 34 09.00
- urokset 13  
- nartut  21  
bolognese 4  
TAUKO    
coton de tuléar 21 12.00
löwchen 10 13.30
afgaaninvinttikoira 13 14.15
     
KEHÄ 9    
Juha Putkonen 82  
* azawakh 2 09.00
* skotlanninhirvikoira 4  
* vanhaenglanninlammaskoira 8  
* prahanrottakoira 3  
villakoirien mittaus   10.20
* villakoira, toy 8  
* villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen 17 11.10
* villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen 7 12.20
TAUKO    
* villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen 9 13.20
* villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen 12 14.00
* villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen 3  
* villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen 9 15.00
     
KEHÄ 11    
Kari Järvinen 99  
Harjoitusarvostelija: Vehkomäki Sanna, chihuahuat    
schipperke 6 09.00
kromfohrländer 2  
sileäkarvainen collie 17 09.30
chihuahua, lyhytkarvainen 38 10.30
- pennut 6  
- urokset 14  
- nartut  18 11.45
TAUKO    
chihuahua, pitkäkarvainen (ei pennut) 36 13.30
- urokset 10  
- nartut  26  
     
KEHÄ 12    
Kimmo Mustonen 90  
Harjoitusarvostelija: Fröberg Janette, tiibetinspanieli, mopsi,
kingcharlesinspanieli, petit brabancon, griffon belge, griffon
bruxellois; Lillstrang Von Wendt Jukka, tiibetinspanieli; Maarit Hassinen, mopsi, mäyräkoirat
   
tiibetinspanieli 24 09.00
mopsi 20 10.30
TAUKO    
kingcharlesinspanieli 6 12.15
petit brabancon 6  
griffon belge 4  
griffon bruxellois 4  
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen 4 13.30
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen 11  
mäyräkoira, lyhytkarvainen 11  
     
KEHÄ 13    
Helin Tenson 69  
mäyräkoirien mittaus   09:50
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira karkeakarvainen 8 10.00
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen 11  
mäyräkoira, karkeakarvainen 16 11.15
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen 7 12.15
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen 18 13.00
mäyräkoira, pitkäkarvainen 9 14.15
     
KEHÄ 14    
Noora Haapanen 32  
Junior handler   11.00
- nuoremmat 8  
- vanhemmat 24  
     
KEHÄ 15    
Tarja Kallio 77  
lyhytkarvainen saksanseisoja 12 09.30
karkeakarvainen saksanseisoja 6 10.20
pitkäkarvainen saksanseisoja 1  
weimarinseisoja, lyhytkarvainen 2  
lyhytkarvainen unkarinvizsla 9 11.00
karkeakarvainen unkarinvizsla 3  
bretoni 6 11.50
pienimünsterinseisoja 2  
pont-audemerinspanieli 1  
spinone 4  
italianseisoja 3 12.45
stabijhoun 3  
vanhatanskankanakoira 1  
pointteri 1  
TAUKO    
englanninsetteri 2 13.50
gordoninsetteri 2  
punavalkoinen irlanninsetteri 1  
punainen irlanninsetteri 18 14.10
     
     
     

SUNNUTAI

   
     
KEHÄ 1    
Kaisa Metteri-Gold
Harjoitusarvostelija Laurent Heinesche: bullmastiffi
89  
staffordshirenbullterrieri 40 09.00
- urokset 13  
- nartut  27  
TAUKO    
bullmastiffi 7 12.00
tosa 1  
kääpiösnautseri, valkoinen 6  
kääpiösnautseri, pippuri & suola 14 13.00
kääpiösnautseri, musta-hopea 13 14.00
kääpiösnautseri, musta 8 15.00
     
KEHÄ 2    
Tuire Okkola 84  
tanskandoggi, musta ja harlekiini 17 09.00
tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 6 10.15
tanskandoggi, sininen 1  
tanskalais-ruotsalainen pihakoira 7  
walesinspringerspanieli 17 11.15
TAUKO    
parsonrussellinterrieri 14 12.45
norwichinterrieri 13 13.45
norfolkinterrieri 9  
     
KEHÄ 3    
Leni Finne 83  
pyreneittenkoira 8 09.00
amerikanakita 8  
basenji 23 10.00
harmaa norjanhirvikoira 12 11.30
TAUKO    
saksanpystykorva, pomeranian 17 13.00
shiba 15 14.00
     
KEHÄ 4    
Maija Mäkinen
Harjoitusarvostelija Laurent Heinesche: berninpaimenkoira
82  
berninpaimenkoira 22 09.00
vehnäterrieri 16 10.30
TAUKO    
cairnterrieri 16 12.00
manchesterinterrieri 3 13.10
amerikankääpiökettuterrieri 1  
silkkiterrieri 4  
glen of imaalinterrieri 12 14.00
* suomenpystykorva 8 15.00
     
KEHÄ 5    
Matti Luoso 77  
newfoundlandinkoira 21 09.30
jackrussellinterrieri 34 11.00
- pennut 2  
- urokset 11  
- nartut  21  
TAUKO    
lakelandinterrieri 3 13.45
airedalenterrieri 4  
englanninkääpiöterrieri 7  
kääpiöbullterrieri 3 14.45
bullterrieri 5  
     
KEHÄ 6    
Elina Haapaniemi 80  
englanninbulldoggi 9 09.00
tiibetinmastiffi 9  
mastiffi 5 10.15
pinseri 4  
chow chow 5  
etnankoira 7 11.15
faaraokoira 4  
pohjanpystykorva 1  
TAUKO    
länsigöötanmaanpystykorva 13 12.30
portugalinvesikoira 8  
leonberginkoira 15 13.45
     
KEHÄ 7    
Markku Kipinä 87  
alaskanmalamuutti 16 09.00
amerikanstaffordshirenterrieri 19 10.00
borderterrieri 13 11.15
irlanninterrieri 9  
TAUKO    
karkeakarvainen kettuterrieri 5 13.15
sileäkarvainen kettuterrieri 6  
kerrynterrieri 5  
skyenterrieri 6 14.30
rottweiler 8  
     
KEHÄ 8    
Tuula Savolainen 83  
lapinporokoira 8 09.00
karjalankarhukoira 1  
eurasier 8  
ibizanpodenco, lyhytkarvainen 1 10.15
perunkarvatonkoira, iso 1  
perunkarvatonkoira, keskikokoinen 1  
perunkarvatonkoira, pieni 1  
basset hound 1  
bretagnenbassetti 2  
baijerinvuoristovihikoira 2  
pieni gascognenajokoira 1  
beagle 4  
dreeveri 2  
suomenajokoira 8 11.15
isosveitsinpaimenkoira 1  
appenzellinpaimenkoira 1  
TAUKO    
kanariandoggi 4 12.30
dogo argentino 1  
uruguayncimarron 1  
venäjänmustaterrieri 2  
kääpiöpinseri 32 13.15
- pennut 3  
- urokset 16  
- nartut  13  
     
KEHÄ 9    
Juha Putkonen 79  
* dalmatiankoira 29 09.00
* rhodesiankoira 17 11.00
TAUKO    
* volpino italiano 6 13.00
* meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen 2  
* meksikonkarvatonkoira, iso 1  
* ceskyterrieri 1  
* sealyhaminterrieri 4  
* bedlingtoninterrieri 3 14.00
* brasilianterrieri 4  
* biewerterrieri 5  
* estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 2  
* estrelanvuoristokoira, lyhytkarvainen 1  
* bordeauxindoggi 2  
* pyreneittenmastiffi 1  
* cane corso 1  
     
KEHÄ 10    
Vesa Lehtonen 83  
* kiharakarvainen noutaja 3 09.00
* clumberinspanieli 3  
* barbet 2  
* espanjanvesikoira 8  
* lagotto romagnolo 17 10.00
* englanninspringerspanieli 12 11.15
TAUKO    
* cockerspanieli 38 12.30
- pennut 4  
- urokset 12  
- nartut  22 13.30
     
KEHÄ 11    
Kari Järvinen
94  
Harjoitusarvostelija Tiina Taulos: hovawart
keskiaasiankoira 1 09.00
hovawart 19  
dobermanni 18 10.15
bokseri 7 11.15
entlebuchinpaimenkoira 4  
suomenlapinkoira 16 12.00
TAUKO    
ruotsinlapinkoira 4 13.30
jämtlanninpystykorva 7  
japaninpystykorva 6  
portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni 3 14.40
portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni 1  
portugalinpodengo, sileäkarvainen, keskikokoinen 1  
samojedinkoira 7  
     
KEHÄ 12    
Kimmo Mustonen 87  
snautseri, pippuri & suola 15 09.00
suursnautseri, musta 4 10.00
bernhardinkoira, lyhytkarvainen 7  
bernhardinkoira, pitkäkarvainen 6  
* broholminkoira 5 11.00
* apinapinseri 6  
TAUKO    
dandiedinmontinterrieri 3 12.30
skotlanninterrieri 8  
valkoinen länsiylämaanterrieri 7  
australianterrieri 12 13.30
yorkshirenterrieri 10 14.15
* islanninlammaskoira 4  
     
KEHÄ 13    
Helin Tenson 76  
siperianhusky 23 09.30
landseer 10 11.00
amerikancockerspanieli 11  
TAUKO    
kooikerhondje 11 12.45
viiriäiskoira 1  
fieldspanieli 2  
sileäkarvainen noutaja 17 13.45
grand basset griffon vendéen 1  
     
KEHÄ 14    
Tiia Nyberg 34  
Junior handler   11.00
- Piirimestaruus 2  
Junior handler    
- nuoremmat 10  
- vanhemmat 24  
     
KEHÄ 15    
Tarja Kallio 92  
akita 13 09.00
kainkoira 4 09.50
kishunkoira 4  
shikokunkoira 5 10.30
hokkaidonkoira 2  
thai ridgeback 2 11.00
jakutianlaika 7  
itäsiperianlaika 1 11.30
länsisiperianlaika 1  
lunnikoira 2  
saksanpystykorva, keeshond 6 11.50
TAUKO    
spitzien mittaus   12.50
saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 12  
saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 10 13.40
saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 2 14.30
saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 16  
saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea 5  
     
KEHÄ 16    
Erja Nummi 95  
labradorinnoutaja 43 09.00
- pennut 1  
- urokset 12  
- nartut  30  
TAUKO    
novascotiannoutaja 20 12.45
kultainennoutaja 32 14.00
- urokset 15  
- nartut  17