Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 3.9.2020.
Tuomarinmuutokset on merkitty *-merkillä.

Aikataulukirje (pdf)

LAUANTAI    
     
     
KEHÄ 1    
Tilda Rinne 18  
Junior handler   14.00
- nuoremmat 5  
- vanhemmat 13  
     
KEHÄ 2    
Goran Gladic 80  
suursnautseri, musta 2 10.00
kerrynterrieri 5 10.10
irlanninterrieri 9 10.25
ceskyterrieri 1 11.00
karkeakarvainen kettuterrieri 7  
sileäkarvainen kettuterrieri 2 11.45
skotlanninterrieri 1  
skyenterrieri 2  
valkoinen länsiylämaanterrieri 10 12.00
* whippet 41 13.00
- pennut 1  
- urokset 19  
- nartut  21 14.15
     
KEHÄ 3    
Marko Lepasaar, Viro 84  
* borderterrieri 28 09.30
* norwichinterrieri 11 11.15
* norfolkinterrieri 8 12.15
* dandiedinmontinterrieri 2 12.45
* sealyhaminterrieri 1  
* lagotto romagnolo 15 13.00
* cockerspanieli 16 14.00
* azawakh 3 15.00
     
KEHÄ 4    
Leni Finne 79  
* saluki 22 10.00
* afgaaninvinttikoira 9 11.20
* italianvinttikoira 7 12.00
* tanskalais-ruotsalainen pihakoira 4 12.45
* tiibetinmastiffi 7 13.00
* landseer 5 13.25
* snautseri, pippuri & suola 14 13.45
* hovawart 11 14.45
     
KEHÄ 5    
Irina Poletaeva 76  
* irlanninsusikoira 25 10.00
* venäjänvinttikoira 22 11.30
* puolanvinttikoira 1 13.15
* tosa 1  
* venäjänmustaterrieri 2  
* berninpaimenkoira 25 13.30
     
KEHÄ 6    
Sanna Vakkilainen 71  
labradorinnoutaja 25 10.00
englanninbulldoggi 5 11.40
pyreneittenkoira 8 12.00
* bordeauxindoggi 2 12.30
* bokseri 6 12.40
* bernhardinkoira, lyhytkarvainen 4 13.10
* bernhardinkoira, pitkäkarvainen 1  
kääpiöpinseri 20 13.30
     
KEHÄ 8    
Annukka Paloheimo Segersven 68  
* novascotiannoutaja 16 10.30
* rhodesiankoira 14 11.30
* grand basset griffon vendéen 6 12.30
* petit basset griffon vendéen 3 12.50
* basset hound 2 13.15
* airedalenterrieri 7  
* saksanmetsästysterrieri 5 13.45
* cairnterrieri 15 14.10
     
KEHÄ 10    
Eeva Rautala 68  
* walesinspringerspanieli 15 10.00
* sileäkarvainen noutaja 19 11.00
* kultainennoutaja 34 12.15
- pennut 1  
- urokset 13  
- nartut  20 13.15
     
KEHÄ 11    
Kari Järvinen 98  
* silkkiterrieri 1 09.00
* kääpiöbullterrieri 3  
* lakelandinterrieri 2 09.15
* australianterrieri 8 09.20
* parsonrussellinterrieri 8 09.50
* glen of imaalinterrieri 14 10.20
* bedlingtoninterrieri 2 11.30
* amerikanstaffordshirenterrieri 12  
* staffordshirenbullterrieri 33 12.20
- pennut 1  
- urokset 12  
- nartut  20 13.10
* vehnäterrieri 7 14.30
* amerikankarvatonterrieri 1  
* yorkshirenterrieri 7  
     
KEHÄ 12    
Vesa Lehtonen 99  
keskiaasiankoira 1 09.00
newfoundlandinkoira 16  
kääpiösnautseri, pippuri & suola 15 10.00
kääpiösnautseri, musta-hopea 17 11.00
kääpiösnautseri, musta 8 12.00
kääpiösnautseri, valkoinen 5 12.30
apinapinseri 3 12.50
brasilianterrieri 6 13.20
englanninkääpiöterrieri 5 13.45
manchesterinterrieri 6  
jackrussellinterrieri 17 14.30
     
KEHÄ 13    
Auli Haapiainen-Liikanen 79  
* estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 1 10.00
* shar pei 2  
* mastiffi 5 10.10
* broholminkoira 3 10.30
* cane corso 1  
* kanariandoggi 6 10.45
* dogo argentino 2 11.10
* mallorcandoggi 1  
* pinseri 1  
* dobermanni 9 11.25
* rottweiler 8 12.15
* leonberginkoira 3 12.45
* beagle 3 12.55
* suomenajokoira 5  
* pesukarhukoira 1 13.30
* plottinajokoira 1  
* sveitsinajokoira, berninajokoira 1  
* dalmatiankoira 26 13.45
     
KEHÄ 14    
Teija Salmi-Aalto 36  
* bullmastiffi 6 10.00
* tanskandoggi, sininen 2 10.20
* tanskandoggi, musta ja harlekiini 11 10.30
* tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 8 11.15
* appenzellinpaimenkoira 1 11.45
* isosveitsinpaimenkoira 1  
* sloughi 1  
* skotlanninhirvikoira 3 11.55
* englanninvinttikoira 1  
* unkarinvinttikoira 2  
Anett Finnig 48  
englanninspringerspanieli 11 12.30
irlanninvesispanieli 1 13.15
barbet 4  
portugalinvesikoira 8 13.35
espanjanvesikoira 11 14.10
kiharakarvainen noutaja 3 14.50
kooikerhondje 3  
fieldspanieli 3  
amerikancockerspanieli 4  
     
     
SUNNUNTAI    
     
     
KEHÄ 1    
Hanna Jäntti 19  
Junior handler   12.00
- Piirimestaruus 5  
Junior handler   12.30
- nuoremmat 5  
- vanhemmat 9  
     
KEHÄ 2    
Goran Gladic 76  
kuvasz 3 10.00
beaucenpaimenkoira / beauceron 5 10.10
* australianpaimenkoira 8 10.30
* partacollie 17 11.00
* chow chow 2 12.00
* akita 10  
* länsigöötanmaanpystykorva 14 13.00
* islanninlammaskoira 2 13.50
* eurasier 4  
* alaskanmalamuutti 11 14.15
     
KEHÄ 3    
Marko Lepasaar, Viro 84  
* welsh corgi pembroke 22 09.30
* welsh corgi cardigan 7 10.50
* havannankoira 22 11.20
* japanese chin 1 13.00
* kingcharlesinspanieli 7  
* cavalier kingcharlesinspanieli 25 13.30
     
KEHÄ 4    
Leni Finne 81  
* suomenlapinkoira 17 10.00
* siperianhusky 17 11.00
* faaraokoira 7 12.10
* petit brabancon 9 12.40
* griffon bruxellois 4 13.15
* griffon belge 1  
* papillon 8 13.45
* phalène 3 14.15
* tiibetinspanieli 15  
     
KEHÄ 5    
Irina Poletaeva 76  
* japaninpystykorva 7 10.00
* saksanpystykorva, keeshond 8 10.25
spitzien mittaus   11.00
* saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 5 11.10
* saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 11 11.30
* saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 1 12.10
* saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea 3  
* saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 17 12.20
* saksanpystykorva, pomeranian 24 13.30
     
KEHÄ 6    
Satu Ylä-Mononen 74  
* shetlanninlammaskoira 36 10.00
- urokset 13  
- nartut  23 10.45
* sileäkarvainen collie 23 12.15
* schipperke 8 13.45
* maremmano-abruzzese 3 14.15
* saarloos wolfhond 1  
* tsekinpaimenkoira 1  
* bouvier 2  
     
KEHÄ 7    
Jaana Hartus 80  
* pitkäkarvainen collie 23 10.00
* bordercollie 17 11.25
* belgianpaimenkoira, groenendael 15 12.30
* belgianpaimenkoira, tervueren 4 13.30
* belgianpaimenkoira, malinois 5 13.45
* belgianpaimenkoira, laekenois 1  
* hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen 1  
* hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen 4 14.15
* vanhaenglanninlammaskoira 2  
* lancashirenkarjakoira 3  
* mudi 2 14.45
* ceskoslovensky vlcak 1  
* lapinporokoira 2  
     
KEHÄ 8    
Annukka Paloheimo Segersven 62  
* ranskanbulldoggi 21 10.30
* löwchen 8 11.45
* schapendoes 4 12.15
* brienpaimenkoira / briardi 2  
* bergamasco 1  
* pumi 5 12.45
* samojedinkoira 21 13.15
     
KEHÄ 9    
Auli Haapiainen-Liikanen 44  
* jakutianlaika 2 09.30
* ruotsinlapinkoira 1  
* karjalankarhukoira 2  
* harmaa norjanhirvikoira 7 09.50
* suomenpystykorva 2 10.15
* jämtlanninpystykorva 2  
* lunnikoira 5 10.30
* portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni 1  
* kainkoira 2  
* kishunkoira 3 11.00
* shikokunkoira 1  
* etnankoira 9 11.15
* volpino italiano 7 11.45
Joanna Pronin 42  
ranskanspanieli 1 12.30
stabijhoun 11  
bourbonnaisinseisoja 1 13.15
auvergnenseisoja 1  
spinone 1  
lyhytkarvainen saksanseisoja 6  
karkeakarvainen saksanseisoja 2 13.50
lyhytkarvainen unkarinvizsla 1  
karkeakarvainen unkarinvizsla 1  
weimarinseisoja, lyhytkarvainen 2  
englanninsetteri 3  
punavalkoinen irlanninsetteri 2 14.30
punainen irlanninsetteri 10  
     
KEHÄ 10    
Eeva Rautala 83  
* bichon frisé 11 10.00
* bolognese 2 10.40
* maltankoira 4  
* villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen 5 11.00
* villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen 11  
villakoirien mittaus   12.05
* villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen 8 12.15
* villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen 11 12.45
* villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen 15 13.30
* villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen 11 14.30
* villakoira, toy 5  
     
KEHÄ 11    
Kari Järvinen 100  
* amerikanakita 6 09.00
* basenji 23 09.20
* shiba 14 10.50
* kiinanpalatsikoira, pekingeesi 9 12.00
* australiankelpie 5 12.40
* australiankarjakoira 1  
* pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 1  
* romanianpaimenkoira 1  
* valkoinenpaimenkoira 10 13.00
* saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 5 13.40
* saksanpaimenkoira 13 14.00
* mopsi 12 14.50
     
KEHÄ 12    
Vesa Lehtonen 77  
tiibetinterrieri 18 10.00
kiinanharjakoira 23 11.10
* bostoninterrieri 7 12.50
* coton de tuléar 25 13.15
* venäjäntoy, pitkäkarvainen 2 14.45
* prahanrottakoira 2  
     
KEHÄ 13    
Jaana Helin 65  
mäyräkoirien mittaus   10:15
mäyräkoira, pitkäkarvainen 3 10.30
mäyräkoira, lyhytkarvainen 10  
mäyräkoira, karkeakarvainen 19 11.20
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen 7 12.45
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen 1 13.10
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira karkeakarvainen 2  
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen 12 13.20
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen 7 14.10
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen 4 14.40
     
KEHÄ 14    
Marja Kosonen 64  
* kromfohrländer 3 11.00
* lhasa apso 1  
* shih tzu 7  
* chihuahua, lyhytkarvainen 25 11.40
* chihuahua, pitkäkarvainen 28 13.30