Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 24.8.2021.

Näyttelyn aikataulukirje julkaistu 2.9.2021

LISÄYS KIRJEESEEN 8.9.2021

Lauantai 11.9.2021

KEHÄ 1    
Leni Finne 86  
Harjoitusarvostelija: Kavén Sanna, dalmatiankoira, rhodesiankoira, hannoverinvihikoira, basset hound, petit basset griffon vendéen, pieni gascognenajokoira, beagle    
#englanninspringerspanieli 20 09.00
#dalmatiankoira 33 10.00
- urokset 16  
- nartut  17 11.00
#rhodesiankoira 13 12.15
#hannoverinvihikoira 1 13.00
#basset hound 3  
#petit basset griffon vendéen 3  
#pieni gascognenajokoira 1  
#beagle 12 13.30
     
KEHÄ 2    
Hannele Jokisilta 87  
saksanpystykorva, keeshond 12 09.00
saksanpystykorva, grosspitz, valkoinen 1  
Spitzien mittaus   09.45
saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea 4 09.45
saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 11  
saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 2  
saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 7 10.45
saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 13 11.15
saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen 1  
saksanpystykorva, pomeranian 17 12.00
thai ridgeback 1 13.00
fieldspanieli 8  
kooikerhondje 6 13.30
barbet 4  
     
KEHÄ 3    
Annukka Paloheimo Segersven 83  
Harjoitusarvostelija: Heinesche Laurent, Luxembourg, pumi    
länsigöötanmaanpystykorva 15 10.00
alaskanmalamuutti 11 10.45
amerikanakita 9 11.30
eurasier 5  
chow chow 1  
faaraokoira 1  
kishunkoira 1  
kainkoira 1  
shiba 9 12.30
basenji 11  
japaninpystykorva 5 13.30
belgianpaimenkoira, groenendael 2  
belgianpaimenkoira, tervueren 3  
medimurjenkoira 2  
pumi 6  
mudi 1  
     
KEHÄ 4    
Kari Järvinen 78  
Harjoitusarvostelija: Heinesche Laurent, Luxembourg, saarloos wolfhond
Kärkäs Leila, yorkshirenterrieri
   
yorkshirenterrieri 7 09.00
silkkiterrieri 5  
brasilianterrieri 4  
saksanmetsästysterrieri 1  
norwichinterrieri 7 10.00
norfolkinterrieri 5  
kääpiöbullterrieri 1  
bullterrieri 2  
airedalenterrieri 5  
saksanpaimenkoira 8 11.00
saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 3  
hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen 1  
hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen 1  
bouvier 1  
itäeuroopanpaimenkoira 3  
kuvasz 1  
pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 1  
saarloos wolfhond 1  
tsekinpaimenkoira 3 12.00
serra de airesinpaimenkoira 1  
shetlanninlammaskoira 14  
volpino italiano 3  
     
KEHÄ 5    
Tanya Ahlman-Stockmari 84  
borderterrieri 10 09.30
cairnterrieri 11  
* karkeakarvainen kettuterrieri 4 10.45
* sileäkarvainen kettuterrieri 4  
glen of imaalinterrieri 5  
kerrynterrieri 2  
vehnäterrieri 4  
amerikanstaffordshirenterrieri 4 11.45
australianpaimenkoira 6  
walesinspringerspanieli 21 12.45
* novascotiannoutaja 9 13.45
* portugalinvesikoira 4  
     
KEHÄ 6    
Saija Juutilainen 83  
welsh corgi pembroke 11 09.00
welsh corgi cardigan 10  
partacollie 10 10.15
harmaa norjanhirvikoira 8  
jämtlanninpystykorva 7 11.15
karjalankarhukoira 2  
jakutianlaika 3  
venäläis-eurooppalainen laika 1  
pohjanpystykorva 1  
suomenpystykorva 1  
itäsiperianlaika 1  
* dreeveri 1  
sileäkarvainen noutaja 16 12.15
amerikancockerspanieli 7  
* bedlingtoninterrieri 4  
     
KEHÄ 7    
Kirsi Tevalin 30  
buhund 3 10.00
etnankoira 12  
meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen 1  
perunkarvatonkoira, iso 1 11.00
perunkarvatonkoira, keskikokoinen 3  
perunkarvatonkoira, pieni 2  
portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni 5  
portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni 3  
Mervi Raisaari 30  
labradorinnoutaja 26 12.00
irlanninvesispanieli 3 13.30
sussexinspanieli 1  
     
KEHÄ 8    
Harry Tast 85  
* jackrussellinterrieri 23 09.00
* dandiedinmontinterrieri 2 10.15
* valkoinen länsiylämaanterrieri 4  
* skyenterrieri 6  
* englanninkääpiöterrieri 3  
* staffordshirenbullterrieri 18 11.15
* suomenlapinkoira 11 12.15
* samojedinkoira 18 13.15
     
KEHÄ 9    
Veli-Pekka Kumpumäki 85  
parsonrussellinterrieri 16 10.00
irlanninterrieri 12 11.00
ceskyterrieri 1  
skotlanninterrieri 12  
manchesterinterrieri 9 12.30
kultainennoutaja 35 13.00
- pennut 1  
- urokset 17  
- nartut  17 14.00
     
KEHÄ 10    
Leila Kärkäs 67  
pitkäkarvainen collie 21 10.00
sileäkarvainen collie 16 11.15
vanhaenglanninlammaskoira 2 12.15
lancashirenkarjakoira 3  
* amerikanrottaterrieri 1  
* islanninlammaskoira 2  
* lapinporokoira 3  
* siperianhusky 11 13.00
* suomenajokoira 2  
kiharakarvainen noutaja 2  
espanjanvesikoira 4  
Sara Ahola 10  
Junior handler   14.30
- nuoremmat 2  
- vanhemmat 8  
     
KEHÄ 11    
Marja Talvitie 90  
Harjoitusarvostelija: Heinesche Laurent, Luxembourg, schapendoes    
australiankarjakoira 1 10.00
australiankelpie 7  
bordercollie 9  
valkoinenpaimenkoira 7 11.00
polski owczarek nizinny 1  
schapendoes 6  
schipperke 11 11.45
australianterrieri 10 12.30
cockerspanieli 20 13.15
lagotto romagnolo 18 14.30

Sunnuntai 12.9.2021

KEHÄ 1    
Annukka Paloheimo Segersven 83  
Harjoitusarvostelija: Heinesche Laurent, Luxembourg, tiibetinmastiffi    
tiibetinmastiffi 5 10.00
saluki 15  
villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen 6 11.15
villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen 3  
Villakoirien mittaus   11.45
villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen 5  
villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen 9 12.00
villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen 11  
villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen 24 13.15
villakoira, toy 5  
     
KEHÄ 3    
Kari Järvinen 86  
newfoundlandinkoira 19 10.00
pyreneittenkoira 5 11.00
ranskanbulldoggi 13  
bichon frisé 20 12.15
coton de tuléar 4 13.15
bolognese 2  
japanese chin 2  
papillon 8  
löwchen 6 14.15
kiinanpalatsikoira, pekingeesi 5  
kromfohrländer 2  
     
KEHÄ 4    
Leni Finne 51  
Harjoitusarvostelija: Janger Nina, mäyräkoira, pitkäkarvainen, mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen, mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen    
#leonberginkoira 6 10.00
#venäjänmustaterrieri 2  
#isosveitsinpaimenkoira 2  
#pinseri 1  
#tanskalais-ruotsalainen pihakoira 5  
#pienimünsterinseisoja 2 11.00
#afgaaninvinttikoira 4  
#bostoninterrieri 5  
#mäyräkoira, pitkäkarvainen 8  
#mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen 9 12.00
#mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen 7  
Sofia Snellman 9  
Junior handler   13.30
- Piirimestaruus 6  
Junior handler   13.30
- nuoremmat 4  
- vanhemmat 5  
     
KEHÄ 5    
Marja Talvitie 39  
Harjoitusarvostelija: Heinesche Laurent, Luxembourg, shar pei    
espanjanmastiffi 1 10.00
estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 4  
kanariandoggi 3  
shar pei 1  
suursnautseri, musta 8  
snautseri, pippuri & suola 8 11.00
kääpiösnautseri, musta 2  
kääpiösnautseri, valkoinen 2  
kääpiösnautseri, musta-hopea 2  
kääpiösnautseri, pippuri & suola 8  
Mervi Raisaari 37  
stabijhoun 11 12.30
punainen irlanninsetteri 10  
punavalkoinen irlanninsetteri 4 13.45
englanninsetteri 1  
bourbonnaisinseisoja 1  
bretoni 1  
spinone 2  
pont-audemerinspanieli 1  
lyhytkarvainen saksanseisoja 2  
lyhytkarvainen unkarinvizsla 1  
* cane corso 3  
     
KEHÄ 6    
Hannele Jokisilta 74  
berninpaimenkoira 21 10.00
broholminkoira 3 11.00
mastiffi 4  
chihuahua, pitkäkarvainen 23  
chihuahua, lyhytkarvainen 18 13.00
venäjänbolonka 3  
prahanrottakoira 1  
markiesje 1  
     
KEHÄ 7    
Saija Juutilainen 64  
hovawart 9 11.00
bernhardinkoira, pitkäkarvainen 1  
bernhardinkoira, lyhytkarvainen 1  
venäjänvinttikoira 19 11.30
* englanninvinttikoira 3 12.30
whippet 26  
maltankoira 5 14.15
     
KEHÄ 8    
Perttu Ståhlberg 73  
Harjoitusarvostelija: Janger Nina, mäyräkoirat    
Mäyräkoirien mittaus   09.45
mäyräkoira, karkeakarvainen 18 10.00
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen 10 11.00
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira karkeakarvainen 3  
mäyräkoira, lyhytkarvainen 20 11.45
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen 8 13.00
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen 1  
italianvinttikoira 13 13.30
     
KEHÄ 9    
Leila Kärkäs 86  
havannankoira 24 09.00
tiibetinterrieri 13 10.30
tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 10  
tanskandoggi, musta ja harlekiini 2 11.45
tanskandoggi, sininen 3  
kääpiöpinseri 34 12.00
- pennut 4  
- urokset 19  
- nartut  11 13.00
     
KEHÄ 10    
Veli-Pekka Kumpumäki 89  
lhasa apso 10 10.00
tiibetinspanieli 14  
cavalier kingcharlesinspanieli 23 11.15
griffon belge 1 12.45
griffon bruxellois 3  
petit brabancon 2  
kingcharlesinspanieli 7  
shih tzu 13 13.30
venäjäntoy, pitkäkarvainen 3 14.15
venäjäntoy, lyhytkarvainen 2  
kiinanharjakoira 11  
     
KEHÄ 11    
Tanya Ahlman-Stockmari 56  
dobermanni 7 09.00
rottweiler 5  
bokseri 3  
landseer 4  
englanninbulldoggi 8 10.00
apinapinseri 4  
mopsi 11  
puolanvinttikoira 2 11.30
unkarinvinttikoira 8  
azawakh 4  
Kirsi Tevalin 33  
irlanninsusikoira 17 12.30
skotlanninhirvikoira 4  
bullmastiffi 12 13.30