Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 14.9.2020

Näyttelyn aikataulukirje (pdf)

LAUANTAI

   
     
KEHÄ 1    
Harto Stockmari 97  
Harjoitusarvostelija: Kärkäs Leila, newfoundlandinkoira    
* kääpiöpinseri 36 09.00
- pennut 1  
- urokset 12  
- nartut 23 09.50
* apinapinseri 8 11.15
* kääpiösnautseri, pippuri & suola 13 11.45
TAUKO    
* kääpiösnautseri, musta-hopea 13 13.00
* kääpiösnautseri, musta 11 13.50
* newfoundlandinkoira 16 14.30
     
KEHÄ 2    
Irina Poletaeva 83  
Harjoitusarvostelija: Kärkäs Leila, kettuterrierit    
* bullmastiffi 15 10.00
* bernhardinkoira, pitkäkarvainen 7 11.00
* bernhardinkoira, lyhytkarvainen 1 11.20
* keskiaasiankoira 1  
* landseer 6 11.30
* bordeauxindoggi 3 11.50
TAUKO    
* karkeakarvainen kettuterrieri 5 12.30
* sileäkarvainen kettuterrieri 6 12.50
* englanninkääpiöterrieri 17 13.15
* saksanmetsästysterrieri 5 14.15
* vehnäterrieri 7 14.40
* kerrynterrieri 1 15.00
* skotlanninterrieri 6  
* silkkiterrieri 3 15.30
     
KEHÄ 3    
Kirsti Louhi 54  
* berninpaimenkoira 11 11.30
* isosveitsinpaimenkoira 1 12.10
* appenzellinpaimenkoira 1  
* cane corso 6 12.20
* hovawart 10 12.40
TAUKO    
* tanskandoggi, sininen 2 13.50
* tanskandoggi, musta ja harlekiini 5  
* tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 6 14.15
* bokseri 8 14.40
* sealyhaminterrieri 1 15.10
* lakelandinterrieri 2  
* tenterfieldinterrieri 1  
     
KEHÄ 4    
Juha Putkonen 86  
* dandiedinmontinterrieri 1 10.00
norwichinterrieri 15  
norfolkinterrieri 3 11.00
parsonrussellinterrieri 17 11.10
TAUKO    
manchesterinterrieri 7 12.45
glen of imaalinterrieri 5 13.10
yorkshirenterrieri 7 13.30
borderterrieri 26 14.00
skyenterrieri 5 15.30
     
KEHÄ 5    
Leni Finne 80  
* cairnterrieri 32 10.00
- pennut 3  
- urokset 15  
- nartut 14 11.00
TAUKO    
* amerikanstaffordshirenterrieri 16 12.30
* staffordshirenbullterrieri 32 13.30
- pennut 2  
- urokset 16  
- nartut 14 14.30
     
KEHÄ 6    
Maarit Hassinen 86  
* estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 3 10.00
* englanninbulldoggi 13 10.10
* pinseri 3 11.00
* snautseri, musta 3  
* snautseri, pippuri & suola 10 11.20
* suursnautseri, musta 4 12.00
* dogo argentino 2 12.15
TAUKO    
* kanariandoggi 8 12.50
* pyreneittenkoira 14 13.25
* pyreneittenmastiffi 6 14.20
* tiibetinmastiffi 10 14.45
* venäjänmustaterrieri 5 15.20
* mastiffi 1  
* tornjak 3  
* tosa 1  
     
KEHÄ 7    
Kristiina Niemelä 59  
Harjoitusarvostelija: Kärkäs Leila, rottweiler    
rottweiler 23 11.00
TAUKO    
dobermanni 20 13.00
leonberginkoira 8 14.15
tanskalais-ruotsalainen pihakoira 8 14.50
     
KEHÄ 8    
Pirjo Aaltonen 88  
Harjoitusarvostelija: Kärkäs Leila, australianterrieri    
jackrussellinterrieri 39 10.00
- pennut 2  
- urokset 18  
- nartut 19 11.15
TAUKO    
biewerterrieri 3 13.00
australianterrieri 17 13.10
irlanninterrieri 4 14.15
airedalenterrieri 3 14.30
brasilianterrieri 7 14.40
bedlingtoninterrieri 3 15.10
kääpiöbullterrieri 2 15.20
amerikankarvatonterrieri 4 15.30
valkoinen länsiylämaanterrieri 6  
     
     
     

SUNNUNTAI

   
     
KEHÄ 1    
Juha Putkonen 71  
rhodesiankoira 5 10.00
saksanpystykorva, keeshond 10 10.20
jakutianlaika 2 11.00
* shiba 5 11.05
* kainkoira 2 11.20
saksanpystykorva, pomeranian 12 11.30
TAUKO    
saksanpystykorvien mittaus   12.45
saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen 3 12.50
saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 2 13.00
saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 4 13.10
saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 3 13.25
saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 13 13.40
saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea 7 14.30
* portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni 2 15.00
* perunkarvatonkoira, pieni 1  
     
KEHÄ 2    
Hannu Talvi 89  
* suomenajokoira 17 10.00
* pohjanpystykorva 4 11.00
* suomenpystykorva 7 11.20
TAUKO    
* lapinporokoira 10 12.20
* itäsiperianlaika 1 13.00
* länsisiperianlaika 1  
* harmaa norjanhirvikoira 13 13.10
* jämtlanninpystykorva 10 14.00
* karjalankarhukoira 11 14.40
* länsigöötanmaanpystykorva 15 15.15
     
KEHÄ 3    
Kirsi Honkanen 84  
* beagle 13 10.00
* basset artésien normand 1 10.45
* dreeveri 5 10.50
* samojedinkoira 13 11.10
* buhund 1 12.00
TAUKO    
* chow chow 4 12.35
* etnankoira 2 12.50
* volpino italiano 2  
* japaninpystykorva 13 13.00
* basenji 9 13.50
* amerikanakita 15 14.30
* alaskanmalamuutti 6 15.20
     
KEHÄ 4    
Pirjo Aaltonen 88  
* dalmatiankoira 29 10.00
bretagnenbassetti 2 11.45
basset hound 4 11.55
petit basset griffon vendéen 3 12.10
grand basset griffon vendéen 1  
TAUKO    
islanninlammaskoira 5 13.00
suomenlapinkoira 21 13.15
siperianhusky 13 14.40
eurasier 3 15.30
akita 7