Siirry sisältöön

Tuomarit


Ryhmänäyttelyt

FCI 2 & FCI 9 ja junior handler – kilpailu

Ryhmä 2

Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Juha Putkonen.
apinapinseri, hollanninrottakoira, kääpiöpinseri, snautserit, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Elisa Koivunen
dogo argentino, englanninbulldoggi, kanariandoggi, leonberginkoira, mallorcandoggi, tanskandoggit Helena Kosig
bernhardinkoirat, landseer Jukka Kuusisto
estrelanvuoristokoirat, hovawart, sao miguelinfila, tiibetinmastiffi Maarit Hassinen
bordeauxindoggi, bullmastiffi, kaukasiankoira, venäjänmustaterrieri Markku Kipinä
berninpaimenkoira, napolinmastiffi, pyreneittenkoira, pyreneittenmastiffi, shar pei, suursnautserit, tosa, uruguayncimarron Matti Luoso
aidi, alentejonkoira, appenzellinpaimenkoira, bokseri, broholminkoira, bukovinankoira, cane corso, castro laboreironkoira, dobermanni, entlebuchinpaimenkoira, espanjanmastiffi, fila brasileiro, isosveitsinpaimenkoira, itävallanpinseri, kangalinkoira, karstinpaimenkoira, keskiaasiankoira Mervi Raisaari
mastiffi, rottweiler, sarplaninac, tornjak Olli Kokkonen
kääpiösnautserit, newfoundlandinkoira, pinseri Ville Meronen

Ryhmä 9

Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Pirjo Aaltonen
chihuahuat, griffon belge, griffon bruxellois, havannankoira, japanese chin, petit brabancon Annaliisa Heikkinen
villakoirat Jenna Leino
ranskanbulldoggi Juha Putkonen
cavalier kingcharlesinspanieli, shih tzu, tiibetinterrieri Jukka Kuusisto
kiinanharjakoira, venäjänbolonka, venäjäntoyt Karin Bergbom
lhasa apso, löwchen, prahanrottakoira, tiibetinspanieli Kati Kilpeläinen-Turunen
coton de tuléar, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer Maarit Hassinen
kiinanpalatsikoira/pekingeesi Markku Kipinä
bichon frisé, bolognese, bostoninterrieri, maltankoira, mopsi, papillon, phalène Tarmo Viirtelä.

Junior handler Anna Mäkinen

Ryhmäkilpailut
FCI 2 Matti Luoso
FCI 9 Annaliisa Heikkinen
Paras veteraani Markku Kipinä
Paras kasvattajaryhmä Juha Putkonen
Best in Show Pirjo Aaltonen

FCI 3 & FCI 4/10

Ryhmä 3

Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Marja Salminen.
amerikankarvatonterrieri, andalusianrottakoira, bedlingtoninterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, ceskyterrieri, dandiedinmontinterrieri, glen of imaalinterrieri, tenterfieldinterrieri, yorkshirenterrieri Karin Bergbom
biewerterrieri, englanninkääpiöterrieri, irlanninterrieri, japaninterrieri, manchesterinterrieri, sealyhaminterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri, vehnäterrieri Marja Salminen
amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, australianterrieri, bullterrieri, cairnterrieri, kääpiöbullterrieri, silkkiterrieri Markku Kipinä
airedalenterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kerrynterrieri, lakelandinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, walesinterrieri Matti Luoso
amerikanstaffordshirenterrieri, jackrussellinterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, parsonrussellinterrieri, staffordshirenbullterrieri Päivi Eerola

Ryhmä 4

Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Päivi Eerola.
kaikki rodut Jaana Helin

Ryhmä 10

Varalla kaikille ryhmä 10 roduille Markku Kipinä
afgaaninvinttikoira, azawakh, englanninvinttikoira, espanjanvinttikoira, irlanninsusikoira, italianvinttikoira, puolanvinttikoira Juha Putkonen
saluki, skotlanninhirvikoira, sloughi, unkarinvinttikoira, venäjänvinttikoira, whippet Pirjo Aaltonen

Ryhmäkilpailut
FCI 3 Karin Bergbom
FCI 4/10 Juha Putkonen
Paras veteraani Marja Salminen
Paras kasvattajaryhmä Tarmo Viirtelä
Best in Show Markku Kipinä