Siirry sisältöön

Aikataulut

Aikataulut julkaistu 24.6.2019

VIIME HETKEN TUOMARINMUUTOS TUUSULA NORD NÄYTTELYSSÄ
päivitetty 5.7.

Maria Teresa Durando Fassio ei valitettavasti pääse arvostelemaan näyttelyymme. Hänen rodut on lauantaina siirretty Kirsi Sainiolle alkuperäisen arvosteluaikataulun mukaisesti. Sunnuntaina hänen rodut on siirretty Eeva Reskolle, paitsi italianvinttikoirat arvostelee Annukka Paloheimo. Myös sunnuntaina arvosteluaikataulu pysyy samana.

Halutessasi peruuttaa osallistumisen tämän viime hetken tuomarinmuutoksen vuoksi, ilmoita perumisesta mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään ennen rodun arvostelun alkua sähköpostitse osoitteeseen paivi.t.reiman@gmail.com tai tee peruminen näyttelyn toimistossa ennen rodun arvostelun alkua.

Aikataulukirje

Aluekartta (pdf)

Lauantai

KEHÄ 1
Peter Bailey, Iso-Britannia 43
bokseri 8 10:00
rottweiler 16
dalmatiankoira 19
KEHÄ 2
Anita Al-Bachy 79
tiibetinspanieli 26 9:00
havannankoira 25
bernhardinkoira, lyhytkarvainen 6
bernhardinkoira, pitkäkarvainen 2
hovawart 18
landseer 1
shar pei 1
KEHÄ 3
David Guy, Iso-Britannia 81
kiinanpalatsikoira, pekingeesi 4 10:00
chihuahua, lyhytkarvainen 32
- pennut 5
- urokset 14
- nartut 13
chihuahua, pitkäkarvainen 35
- pennut 2
- urokset 12
- nartut 21
phalène 2
papillon 8
KEHÄ 4
Anneli Pukkila 74
englanninbulldoggi 15 10:00
mastiffi 2
tiibetinmastiffi 6
pyreneittenmastiffi 3
keskiaasiankoira 1
tanskandoggi, sininen 2
tanskandoggi, musta ja harlekiini 6
tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen 12
pinseri 5
#mäyräkoira, pitkäkarvainen 10
#mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen 9
#mäyräkoira, kaniinimäyräkoira pitkäkarvainen 3
KEHÄ 5
Irina Poletaeva 85
Harjoitusarvostelija Unto Timonen: kääpiösnautseri musta-hopea
kaukasiankoira 8 10:00
pyreneittenkoira 6
estrelanvuoristokoira, pitkäkarvainen 4
cane corso 3
dogo argentino 1
dobermanni 14
suursnautseri, musta 5
snautseri, musta 2
snautseri, pippuri & suola 10
#kääpiösnautseri, musta-hopea 14
* novascotiannoutaja 18
KEHÄ 6
Stuart Plane, Iso-Britannia 44
petit brabancon 5 10:00
griffon bruxellois 5
griffon belge 2
villakoirien mittaus
villakoira, toy 11
villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen 12
villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen 9
Kirsi Sainio
29
* villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen 9 12:45
* villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen 11
* villakoira, iso, harmaa, aprikoosi ja punainen 4
* villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen 5
KEHÄ 7
Sara Nordin, Ruotsi 85
Harjoitusarvostelija Elina Haapaniemi: kingcharlesinspanieli
ranskanbulldoggi 11 10:00
shih tzu 12
japanese chin 2
kingcharlesinspanieli 4
coton de tuléar 19
fieldspanieli 3
irlanninvesispanieli 5
amerikancockerspanieli 7
* sileäkarvainen noutaja 22
KEHÄ 8
Birte Scheel, Tanska 84
rhodesiankoira 18 10:00
vihikoira 1
dreeveri 2
beagle 7
basset artésien normand 4
bretagnenbassetti 1
basset hound 4
grand basset griffon vendéen 3
petit basset griffon vendéen 3
pieni gascognenajokoira 2
karkeakarvainen istrianajokoira 1
sveitsinajokoira, berninajokoira 1
pesukarhukoira 1
kromfohrländer 6
löwchen 2
lhasa apso 3
tiibetinterrieri 14
prahanrottakoira 11
KEHÄ 9
Eeva Rautala 87
Harjoitusarvostelija Kirsi Sainio: mäyräkoirat
mäyräkoirien mittaus 9:50
mäyräkoira, karkeakarvainen 19 10:00
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen 10
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira karkeakarvainen 1
mäyräkoira, lyhytkarvainen 5
mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen 6
mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen 2
kääpiösnautseri, valkoinen 9
kääpiösnautseri, pippuri & suola 6
kääpiösnautseri, musta 6
kääpiöpinseri 23
KEHÄ 10
Kresten Scheel, Tanska 90
portugalinvesikoira 10 10:00
barbet 3
kooikerhondje 5
cockerspanieli 19
walesinspringerspanieli 10
englanninspringerspanieli 27
lagotto romagnolo 16
KEHÄ 11
Saija Juutilainen 89
kiinanharjakoira 24 10:00
bichon frisé 13
apinapinseri 5
#venäjänbolonka 7
#venäjäntoy, lyhytkarvainen 1
#venäjäntoy, pitkäkarvainen 2
suomenajokoira 14
* espanjanvesikoira 23
KEHÄ 12
Pietro Paolo Condo', Italia 90
bostoninterrieri 8 10:00
mopsi 11
cavalier kingcharlesinspanieli 62
- pennut 2
- urokset 23
- nartut 37
bolognese 5
maltankoira 4
KEHÄ 13
Reia Leikola-Walden 75
bullmastiffi 7 10:00
newfoundlandinkoira 13
venäjänmustaterrieri 5
kanariandoggi 2
tosa 1
broholminkoira 3
leonberginkoira 11
tanskalais-ruotsalainen pihakoira 3
entlebuchinpaimenkoira 1
appenzellinpaimenkoira 1
isosveitsinpaimenkoira 1
berninpaimenkoira 27
KEHÄ 14
Bjarne Sörensen, Norja 86
Harjoitusarvostelija Elina Haapaniemi: labradorinnoutaja
labradorinnoutaja 47 10:00
- pennut 5
- urokset 18
- nartut 24
kultainennoutaja 36
- urokset 14
- nartut 22
kiharakarvainen noutaja 3

Sunnuntai

KEHÄ 1
Peter Bailey, Iso-Britannia 79
australianpaimenkoira 16 10:00
bordercollie 25
sileäkarvainen collie 19
vanhaenglanninlammaskoira 5
lancashirenkarjakoira 12
* polski owczarek nizinny 2
KEHÄ 2
William Rogerson, Iso-Britannia 57
* pitkäkarvainen collie 57 10:00
- pennut 3
- urokset 28
- nartut 26
KEHÄ 3
Annukka Paloheimo 13
* amerikanakita 9 10:00
* pumi 4
David Guy, Iso-Britannia 52
schipperke 7 10:45
saksanpystykorva, pomeranian 18
vehnäterrieri 6
dandiedinmontinterrieri 6
* skotlanninterrieri 15
KEHÄ 4
Anneli Pukkila 85
harmaa norjanhirvikoira 9 10:00
alaskanmalamuutti 11
lunnikoira 2
eurasier 5
spitzien mittaus 11:30
saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 5
saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 12
saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea 4
saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen 1
saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 14
saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 7
* japaninpystykorva 15
KEHÄ 5
Irina Poletaeva 80
staffordshirenbullterrieri 17 10:00
yorkshirenterrieri 8
länsigöötanmaanpystykorva 9
#shiba 13
schapendoes 18
ceskoslovensky vlcak 1
beaucenpaimenkoira / beauceron 1
itäeuroopanpaimenkoira 2
welsh corgi cardigan 11
KEHÄ 6
Eeva Resko
35
* whippet 35 10:00
- urokset 18
- nartut 17
Annukka Paloheimo
* italianvinttikoira
18
18
Eeva Resko
* azawakh
35
1
* afgaaninvinttikoira 11
* saluki 23
KEHÄ 7
Sara Nordin, Ruotsi 84
saksanpystykorva, keeshond 22 10:00
suomenlapinkoira 23
shetlanninlammaskoira 33
- pennut 2
- urokset 12
- nartut 19
partacollie 6
KEHÄ 8
Birte Scheel, Tanska 88
#jackrussellinterrieri 23 10:00
#karkeakarvainen kettuterrieri 5
#lakelandinterrieri 4
#walesinterrieri 5
#valkoinen länsiylämaanterrieri 6
#bedlingtoninterrieri 5
#manchesterinterrieri 6
#airedalenterrieri 3
biewerterrieri 1
samojedinkoira 17
chow chow 4
perunkarvatonkoira, iso 1
perunkarvatonkoira, keskikokoinen 2
perunkarvatonkoira, pieni 1
islanninlammaskoira 4
mudi 1
KEHÄ 9
Eeva Rautala 89
australianterrieri 24 10:00
englanninkääpiöterrieri 9
cairnterrieri 24
kerrynterrieri 1
bullterrieri 1
kääpiöbullterrieri 3
glen of imaalinterrieri 6
ceskyterrieri 2
irlanninterrieri 5
saksanmetsästysterrieri 2
brasilianterrieri 2
silkkiterrieri 6
amerikankarvatonterrieri 4
KEHÄ 10
Kresten Scheel, Tanska 82
Harjoitusarvostelija Virpi Sarparanta: italianseisoja, weimarinseisoja, lyhytkarvainen
punainen irlanninsetteri 20 10:00
englanninsetteri 2
gordoninsetteri 9
italianseisoja 2
spinone 1
pitkäkarvainen saksanseisoja 1
karkeakarvainen saksanseisoja 6
lyhytkarvainen saksanseisoja 8
tsekinseisoja 2
lyhytkarvainen unkarinvizsla 1
weimarinseisoja, lyhytkarvainen 2
pienimünsterinseisoja 1
braque de l´ariege 1
vanhatanskankanakoira 1
bretoni 3
pointteri 1
stabijhoun 5
* valkoinenpaimenkoira 16
KEHÄ 11
Saija Juutilainen 86
siperianhusky 20 10:00
jämtlanninpystykorva 1
volpino italiano 8
meksikonkarvatonkoira, iso 4
meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen 1
* etnankoira 7
* welsh corgi pembroke 16
* amerikanstaffordshirenterrieri 14
* skotlanninhirvikoira 9
* sloughi 6
KEHÄ 12
Stuart Plane, Iso-Britannia 90
sileäkarvainen kettuterrieri 12 10:00
parsonrussellinterrieri 27
borderterrieri 18
norfolkinterrieri 8
norwichinterrieri 15
skyenterrieri 10
KEHÄ 13
Pietro Paolo Condo', Italia 90
saksanpaimenkoira 17 09:00
saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen 9
belgianpaimenkoira, tervueren 10
belgianpaimenkoira, groenendael 8
belgianpaimenkoira, malinois 8
belgianpaimenkoira, laekenois 2
etelävenäjänkoira 2
puli, muut värit 2
bergamasco 1
owczarek podhalanski 1
maremmano-abruzzese 1
kuvasz 1
slovakiancuvac 1
hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen 3
hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen 1
tsekinpaimenkoira 6
serra de airesinpaimenkoira 2
australiankelpie 8
lyhytkarvainen pyreneittenpaimenkoira 1
pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira 1
brienpaimenkoira / briardi 1
bouvier 4
KEHÄ 14
Outi Piisi-Putta 83
basenji 11 10:00
faaraokoira 3
lapinporokoira 5
buhund 5
pohjanpystykorva 4
suomenpystykorva 1
karjalankarhukoira 3
länsisiperianlaika 1
kainkoira 1
shikokunkoira 1
portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni 1
portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni 6
portugalinpodengo, karkeakarvainen, keskikokoinen 1
ibizanpodenco, lyhytkarvainen 2
ibizanpodenco, karkeakarvainen 2
irlanninsusikoira 13
venäjänvinttikoira 11
puolanvinttikoira 1
unkarinvinttikoira 2
* englanninvinttikoira 9