Siirry sisältöön

Tuomarit

Lauantai 15.8. arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 5, 6, 7, 9
Sunnuntai 16.8. arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 3, 4, 8, 10

Lauantai

Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Shaun Watson, Kypros
bullmastiffi Harto Stockmari
rottweiler Ligita Zake, Latvia
kääpiösnautserit, suursnautserit Nina Janger
landseer, leonberginkoira Oleg Vasiliev, Venäjä
berninpaimenkoira, kääpiöpinseri Shaun Watson, Kypros
muut Cristine Watson, Kypros

Ryhmä 5
Varalla kaikille (ei karjalankarhukoira, lapinporokoira, suomenlapinkoira ja suomenpystykorva) ryhmä 5 roduille Oleg Vasiliev, Venäjä
jämtlanninpystykorva Harto Stockmari
samojedinkoira Ligita Zake, Latvia
karjalankarhukoira, pomeranian Nina Janger
american eskimo dog, hälleforsinkoira, itäsiperianlaika, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit,   mittelspitzit, taiwaninkoira, valkoinen ruotsinhirvikoira, volpino italiano Oleg Vasiliev, Venäjä
basenji, chow chow, dansk spids, faaraokoira, länsigöötanmaanpystykorva, länsisiperianlaika, portugalinpodengot Shaun Watson, Kypros
muut Mari Pajaskoski

Ryhmä 6
suomenajokoira Harto Stockmari
muut Shaun Watson, Kypros

Ryhmä 7
kaikki rodut Ligita Zake, Latvia

Ryhmä 9
Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Harry Tast
bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, havannankoira, tiibetinspanieli Charlotte Laning Vrethammar, Ruotsi
chihuahuat, coton de tuléar, kiinanharjakoira, lhasa apso, löwchen, maltankoira, papillon, phalène, shih tzu, tiibetinterrieri Dmitriy Prozorov, Venäjä
bichon frisé, villakoirat Harry Tast
muut Harto Stockmari

Ryhmäkilpailut
2 Cristine Watson
5 Mari Pajaskoski
6 Shaun Watson
7 Ligita Zake
9 Harto Stockmari
Paras veteraani Harry Tast
Paras kasvattajaryhmä Harto Stockmari


Sunnuntai

Ryhmä 1
Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Harto Stockmari
mudi, partacollie, polski owczarek nizinny, pumi, schapendoes, shetlanninlammaskoira, vanhaenglanninlammaskoira Charlotte Laning Vrethammar, Ruotsi
bordercollie, saksanpaimenkoirat Harto Stockmari
pitkäkarvainen collie, sileäkarvainen collie, welsh corgit Nina Janger
muut Shaun Watson, Kypros

Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Harto Stockmari
airedalenterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, borderterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kerrynterrieri, parsonrussellinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, silkkiterrieri, yorkshirenterrieri Harry Tast
australianterrieri, ceskyterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, japaninterrieri, lakelandinterrieri, norfolkinterrieri, sealyhaminterrieri Mari Pajaskoski
muut Cristine Watson, Kypros

Ryhmä 4
kaikki rodut Oleg Vasiliev, Venäjä

Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Dmitriy Prozorov, Venäjä
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, englanninspringerspanieli, espanjanvesikoira Dmitriy Prozorov, Venäjä
kultainennoutaja Harry Tast
portugalinvesikoira Harto Stockmari
muut Ligita Zake, Latvia

Ryhmä 10
Varalla kaikille ryhmä 10 roduille Harto Stockmari
whippet Charlotte Laning Vrethammar, Ruotsi
afgaaninvinttikoira, englanninvinttikoira, italianvinttikoira Harto Stockmari
muut Shaun Watson, Kypros

Ryhmäkilpailut
1 Harto Stockmari
3 Cristine Watson
4 Oleg Vasiliev
8 Dmitriy Prozorov
10 Nina Janger
Paras veteraani Oleg Vasiliev
Paras kasvattajaryhmä Harto Stockmari
Best in Show Shaun Watson