Lauantaina 20.5.2023 järjesteään ryhmänäyttely FCI ryhmille 3, 8 & 9
Sunnuntaina 21.5.2023 järjestetään kaikkien rotujen pentunäyttely.
Ryhmämänäyttely 20.5. - tuomarit
Varalla kaikille roduille Maija Mäkinen
Ryhmä 3
amerikanstaffordshirenterrieri, staffordshirenbullterrieri Dimitry Van Raamsdonk, Belgia
brasilianterrieri, bullterrieri, kääpiöbullterrieri, lakelandinterrieri Kirsi Tevalin
australianterrieri, bedlingtoninterrieri, borderterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, silkkiterrieri, skyenterrieri Riccardo Di Carlo, Italia
muut rodut Maija Mäkinen
Ryhmä 8
chesapeakelahdennoutaja, irlanninvesispanieli, kiharakarvainen noutaja, kultainennoutaja, labradorinnoutaja Marja Kosonen
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, englanninspringerspanieli, lagotto romagnolo, novascotiannoutaja, portugalinvesikoira, walesinspringerspanieli, venäjänspanieli Riccardo Di Carlo, Italia
amerikanvesispanieli, barbet, clumberinspanieli, espanjanvesikoira, fieldspanieli, friisinvesikoira, kooikerhondje, puolanspanieli, sileäkarvainen noutaja, sussexinspanieli, viiriäiskoira Tarja Löfman
Ryhmä 9
bostoninterrieri, kromfohrländer, lhasa apso, tiibetinspanieli, venäjäntoyt, villakoirat Chantal Van Raamsdonk-Blatter, Belgia
cavalier kingcharlesinspanieli, kiinanharjakoira, kingcharlesinspanieli, mopsi Dimitry Van Raamsdonk, Belgia
chihuahuat, griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kromfohrländer, löwchen, maltankoira, markiesje, petit brabancon, prahanrottakoira, ranskanbulldoggi, shih tzu, tiibetinterrieri, venäjänbolonka Janette Fröberg
papillon, phalène Marja Kosonen
bichon frisé, bolognese, coton de tuléar, havannankoira Tarja Löfman
Junior handler Oona Sukander
Ryhmäkilpailut:
FCI 3 Riccardo Di Carlo
FCI 8 Marja Kosonen
FCI 9 Chantal Van Raamsdonk-Blatter
paras juniori Maija Mäkinen
paras kasvattajaryhmä Dimitry Van Raamsdonk
paras veteraani, Best in Show Riccardo Di Carlo.
Pentunäyttely 21.5. - tuomarit
FCI 1: Maija Mäkinen
FCI 2: Virpi Leppälä
FCI 3: Unto Timonen
FCI 4: Maija Mäkinen
FCI 5: Sanna Törnroos
FCI 6: Sanna Törnroos
FCI 7: Maija Mäkinen
FCI 8: Marja Kosonen
FCI 9: Marja Kosonen
FCI 10: Säde Hohteri
Junior handler Sandra Koivistoinen
paras kasvattajaryhmä Maija Mäkinen
Best in Show Maija Mäkinen.